Члени поліцейської комісії на Волині пояснили, чому були проти зйомки засідання

Двоє членів поліцейської комісії у Волинській області пояснили, чому не підтримали пропозицію дозволити відеозйомку засідання.

Нагадаємо,  6 вересня члени постійної поліцейської комісії заборонили журналістам проводити відеозйомку засідання комісії. Під час голосування 3 з 5 членів комісії висловилися за заборону зйомки – голова комісії, керівник ГФ “Варта порядку” Олександр Тиводар,  начальник управління превентивної діяльності ГУ НП у Волинської області Володимир Солоненко та керівник патрульної поліції Луцька Олександр Вовченко.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ЗАСІДАННЯ

Однак журналісти відмовилися, мовляв закон цього не забороняє і таки залишилися на комісії.

ВАР запитав у членів комісії, які були проти, чому вони приймали саме це рішення.

Володимир Солоненко розповів, що у законах України немає чіткої норми щодо дозволу чи заборони на зйомку під час засідання комісії. Але під час засідань можуть обговорювати конфіденційну інформацію про осіб. “Ми не можемо зашкоджувати третім особам… Це й є моїм основним мотивом”, – пояснив Солоненко.

Натомість Олександр Вовченко вважає, що зйомка ставить співрозмовника в незручне становище.

“Є багато суто особистих людських моментів. Ми дуже відверто говоримо з кандидатами, ставимо різні запитання. Це люди з різних сфер діяльності, вони не завжди хочуть “світитися”, можливо, мають також якісь свої переконання. Людина одна, коли просто спілкується з членами комісії, і зовсім інша, коли її ще й знімають: тоді вона може розхвилюватись, щось недоговорити і так далі”, – висловився він.

“Пригадую наші співбесіди при влаштуванні в патрульну поліцію, там не було сторонніх очей, і ми могли відверто відповідати на всі запитання, бо знали, що наші розповіді не стануть потім “надбанням” громадськості, що наші висловлювання не потрактують некоректно, що все це залишиться тільки між нами і членами комісії. Наголошую, що я не проти присутності журналістів, я проти відеозйомки процесу співбесіди. В інших моментах я не проти, щоб знімали. Разом з тим, заявляю, що це рішення – суто моє, воно не прийняте під якимось “тиском” і не є результатом міфічних “домовленостей”. Я абсолютно політично нейтральна людина і не керуюсь чиїмись рішеннями, якщо вони взагалі були”, – додав Вовченко.

Олександр Тиводар повідомив ВАРу, що надасть відповідь на письмовий запит, який ми сьогодні й передали в управління поліції. Його відповідь опублікуємо відразу після надходження відповіді.