Луцьк: дали дозвіл на «підвищення» будинку

У Луцьку члени виконкому дали дозвіл змінити висотність новобудови на вулиці Новочерчицькій, 5 з трьох поверхів до п’яти попри те, що мешканці сусідніх будинків проти збільшення поверховості будинків, бо навіть триповерховий будинок приносить їм незручності.

Про це йшлося під час засідання виконкому 7 вересня.

На виконкомі розглядали проект рішення «Про надання містобудівних умов та обмежень на будівництво п’ятиповерхового багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями на вул. Новочерчицькій, 5 у місті Луцьку».

До виконкому звернувся забудовник для отримання містобудівних умов та обмежень для зведення п’ятиповерхівки. Поки ж у забудовника ‒ дозвіл на зведення триповерхової будівлі, де, згідно з планом, розміщена індивідуальна садибна забудова.

Виконувач обов’язків начальника управління містобудування та архітектури Віталій Швай розповів, що проект обговорили в ЦНАПі, підтримали його й на архітектурно-будівній раді. Натомість член виконкому Олег Бондарук розповів про інші будови забудовника, де нібито розміщені дві квартири по 2,5 тисячі метрів квадратних, а фактично там багатоквартирний будинок.

Згодом забудовник розповів, що спочатку там був запланований 7-поверховий будинок, але зрештою будуватимуть, скільки дозволить орган місцевого самоврядування. Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що 7 поверхів неможливо відповідно до генплану.

Згідно із планом забудови, там можливе зведення максимум 5-поверхової будівлі. Проте мешканець сусіднього будинку Борис Кордулевський показав, як буде новий будинок розташований відносно його дому. За словами чоловіка, уся стічна вода буде текти до нього у двір. Поки збудовані лише 3 поверхи, але будівля вже «нависає» над його будівлями.

«Я чхаю, мені робочі кажуть на здоров’я», ‒ говорить Кордулевський. За його словами, здається, що будинок взагалі на його території, адже всі балкони виведені у його бік. Тому чоловіка дивує, хто дав дозволи на будівлю, бо норми начебто не витримані.

Зрештою члени виконкому, мабуть, не взяли до уваги слів чоловіка і таки дали дозвіл на підготовку містобудівних умов та обмежень на будівництво 5-поверхового багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями на вул. Новочерчицькій, 5.