Чим діляться волинські нардепи в соцмережах

Не всі народні депутати, які представляють Волинську область у парламенті, використовують соціальні мережі для комунікації з виборцями, а також не всі доносять інформацію до свого електорату через власні офіційні сайти.

Відповідні висновки отримала Громадянська мережа ОПОРА, здійснивши аналіз відповідних ресурсів за моніторинговий період з 1 лютого по 23 серпня 2016 рік в рамках проекту «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво».

Зокрема, представник 19-го виборчого округу, член фракції «Народний фронт» у парламенті Ігор Гузь чи не щодня звітує про свою парламентську діяльність та роботу на окрузі на власній сторінці у Facebook. Тут можна знайти і важливі для виборців законопроекти, які підтримує народний депутат; і тексти депутатських запитів, що стосуються проблем виборчого округу, з якими обранець волинської громади звертається до міністерств, відомств та інших органів влади; і інформацію про телевізійні ефіри на місцевих та всеукраїнських телеканалах за участю народного депутата; графіки прийомів громадян в громадських приймальнях нардепа; враження народного депутата після зустрічей з виборцями свого округу (фотозвіти відповідних зустрічей); іншу інформацію, яка може бути цікава та корисна не лише для виборців 19-го округу. Також у мережі Facebook є офіційна сторінка народного депутата Ігоря Гузя, де схожу інформацію розміщують помічники народного депутата.

Крім того, команда Ігоря Гузя доносить інформацію до виборців свого округу через офіційний сайт народного депутата –guz.in.ua. На сайті містяться: біографічні відомості про народного депутата; у рубриці «Новини» – актуальні інтерв’ю з народним депутатом, звіти про діяльність Ігоря Гузя в окрузі, результати роботи депутата в окрузі та анонси заходів за участю нардепа, а також інформація про роботу благодійного фонду Ігоря Гузя «Прибужжя»; у рубриці «Парламентська діяльність» –виступи народного депутата у парламенті (відео), брифінги, інформація про напрацьовані законопроекти, відгуки про народного депутата з посиланням на інші джерела, зокрема, Громадянську мережу ОПОРА; інформація про команду Ігоря Гузя, зокрема, про його помічників; фото- та відеогалерея; контактна інформація, у тому числі, адреси та телефони громадських приймалень.

Guz_facebook Guz_sajt

Народний депутат, що представляє 20-й виборчий округ, член депутатської групи «Воля народу» у Раді Сергій Мартиняк не надто активний у соціальних мережах, зокрема, у Facebook. Останній пост на сторінці народного депутата розміщено ще 19 лютого 2016 рік – «Звіт про роботу за 2015 рік».

Станом на 23 серпня 2016 року не працює і офіційний сайт народного депутата Сергія Мартиняка – перебуває на реконструкції. Хоча, до цього відповідний сайт активно наповнювався контентом. Зокрема, тут розміщувалась інформація про діяльність народного депутата в парламенті, а також про роботу благодійного фонду Сергія Мартиняка «Європейський вектор».

Martynjak_facebook Martynjak_sajt

Не надто активно комунікує із виборцями, використовуючи соціальні мережі, ще один представник депутатської групи «Воля народу» у парламенті, нардеп від 21-го виборчого округу Степан Івахів. Як і його колега по депутатській групі, народний депутат на сторінці у мережі Facebook звітував за рік діяльності. Крім того, у березні 2016 року на відповідній сторінці було розміщено інформацію за результатами проведених зустрічей з виборцями у виборчому окрузі №21. У липні та серпні 2016 року на своїй сторінці Степан Івахів поширив лише кілька інформаційних повідомлень про діяльність своєї команди в окрузі та роботу благодійного фонду «Патріоти Волині».

Щодо офіційного сайту народного депутата Степана Івахіва, то він, як і в Сергія Мартиняка, уже більше двох місяців не працює. Натомість, на сайті встановлено автоматичну переадресацію на сторінку депутата у мережі Facebook.

Ivakhiv_facebook Ivakhiv_sajt

Народний депутат Ігор Лапін, який представляє у парламенті Луцьк, як і його колега по фракції «Народний фронт», взяв за правило звітувати про власну роботу у мережі Facebook. Тут нардеп повідомляє виборців про свої візити у округ, про напрацьовані законопроекти та подані депутатські запити, про телевізійні ефіри, у яких бере участь, поширює відео власних виступів під час пленарних засідань та парламентських брифінгів, висловлює власні думки з приводу подій чи заходів, що стосуються проблем виборчого округу № 22 чи Волинської області, чи просто спілкується з виборцями. Втім, найчастіше народний депутат поширює інформацію про події, що відбуваються у зоні АТО, звітує про власні поїздки на Схід, пов’язані із військовими діями на території України, поширює фото відповідних поїздок.

З 1 червня 2016 р. у представника луцької громади у парламенті з’явився власний офіційний сайт, який станом на 23 серпня постійно наповнюється інформацією. Тут можна знайти: біографічні відомості про народного депутата; інформацію про діяльність нардепа у Раді (у рубриці «Верховна Рада»); передвиборну програму депутата та інформацію про його діяльність в окрузі (у рубриці «Округ»); новини про діяльність народного депутата, актуальні інтерв’ю з ним та анонси заходів за участю нардепа (у рубриці «Медіа»); фото- та відеогалерею; контактну інформацію.

Lapin_facebook Lapin_sajt