У Луцьку досі не купили підручники школярам

Програма змінюється – підручників не дають. За таким принципом другий рік поспіль навчаються 4-7 класи українських шкіл. Попри виділені на закупівлю навчальних посібників кошти із луцького бюджету, тендер у місті досі не відбувся. Коли луцьких учнів забезпечать книгами – невідомо.

«Ситуація стандартна – нам часто не вистачає підручників. Половину книжок виділяють за кошти держбюджету, частину маємо закупити за міські кошти. Держава теж свою частину недозабезпечила», – цитує начальника управління освіти Луцької міської ради Олега Гребенюка інтернет-видання Волинь24.

Тендер на закупівлю 31 219 підручників для луцьких шкіл був оголошений ще у липні. Проте – не відбувся.

«Не було учасників», – запевнив Олег Гребенюк і навідріз відмовився пояснити, чому у такому випадку на офіційному сайті державних закупівель вказано, що претенденти були: ТзОВ Учбово-видавничий центр «Школяр» пропонував продати книги за 24 347,4 грн та ТОВ «Літера ЛТД» – за 14 584,48 грн.

Тендер із закупівлі підручників не відбувся

Тендер із закупівлі підручників не відбувся

Начальник управління освіти запевнив, що вже повторно подали документацію на закупівлю книг, проте в електронній системі контролю за тендерами інформації про це – поки немає.

Тим часом луцьким учням 4-7 класів роздали частково нові, а частково – старі підручники.

«На весь клас виділили десять комплектів підручників, що відповідають новій програмі, решту – старих. Окрема тема – зовнішній вигляд цих книжок. Наприкінці навчального року у нас суворо вимагають підклеювати підручники, у випадку чого – навіть повертають. А 1 вересня роздали такі потріпані і страшні книжки… вони ними що – у футбол влітку грають?», – обурюються батьки.

Подерті - півбіди, але ж у них немає вправ, які задають додому

Подерті – півбіди, але ж у них немає вправ, які задають додому

«Із одних предметів вчаться за старими підручниками, з інших – за новими. Але і в тому, й в іншому випадку є частина учнів, підручники яких не відповідають тому, що задають додому. Дітей поставили до відома: якщо у вас немає книжки, з якої треба робити домашку – скачайте підручник в інтернеті», – розповідає мама 7-класниці із луцького НВК №26.

Поки учні «качають» підручники в інтернеті, луцьке управління освіти встигло провести тендер на закупівлю миючих засобів для шкіл. Донині «хімією» школи забезпечувала держава, проте з цього року такі витрати зробили обов’язком міського бюджету. На відміну від «книжкового» зобов’язання із цим – впоралися. На придбання мила, дезінфікуючих та миючих засобів, прального порошку та туалетного паперу для луцьких школярів пішло 179,6 тис грн.

Миючі засоби для шкіл закупили вчасно

Миючі засоби для шкіл закупили вчасно