Луцьк: мешканці Гірної спробують узаконити гаражі

У Луцьку депутати міськради у рамках дня депутата зустрілися із мешканцями вулиці Гірна, де за відсутності дозвільних документів розміщені 83 гаражі. Відак, спільно з’ясовували, яким чином вирішити проблему, аби не демонтувати будівлі.

Зустріч відбулася 5 вересня.

Нагадаємо, під час останньої сесії Луцькради 31 серпня мешканці Гірної та Рогової прийшли, аби нагадати депутатам про сою проблему – над гаражами, які стоять вже декілька десятків років, нависла загроза знесення.

Відтак, депутати зустрілися із мешканцями ближніх будинків безпосередньо біля гаражів. На зустріч прийшло близько 30-ти людей. Приїхали представник управління містобудування та архітектури, земельного управління та управління муніципальної аби пояснити людям, які є шляхи виходу із ситуації.

Позиція людей однозначна – гаражі мають лишитися та їх треба узаконити.

Проте головний художник міста Ярослав Матвіїв зазначив, що гаражі стоять на комунальній території, а понад половина встановлені із порушенням – на червоних лініях чи комунікаціях. Представник земельного управління додала, що  у випадку створення гаражного кооперативу має відводитися вільна земельна ділянка, яка відповідає усім нормам. Відведення ж ділянок, на яких вже встановлені гаражі, не передбачено.

Начальник департаменту муніципальної поліції Юлія Сиротинська зазначила, що те, що гаражі встановлені десятки років, не міняє ситуації. Адже за оренду землі ніхто не платив та не усував порушень. За словами Сиротинської, вона більш ніж впевнена, що автомобілі стоять лише у 20% гаражів, у інших же зберігають домашні речі.

«До нас було звернення від мешканців. Тут стоїть 30 гаражів, тобто 30 людей мають привілеї над 200, які мешкають у дворі», – каже Сиротинська. Тому люди просять демонтувати об’єкти через те, що там збираються підозрілі особи, перехожі справляють природні потреби тощо.

Сиротинська пояснила, яким чином можна узаконити гаражі. Ті, хто має інвалідність 1-ої чи 2-ої групи, можуть подати у ЦНАП заяву про встановлення гаража для автомобіля із ручним керуванням за наявності пільгової категорії. За словами Сиротинської, поки у ЦНАПІ немає жодної такої заяви.

Окрім того, у мешканців є ще один варіант – створити гаражний кооператив. Для цього їм потрібно зібратися та вирішити, хто представлятиме їх інтереси та згодом написати заяву на отримання ділянки.

Бесіда, яка спочтаку була не надто конструктивною, згодом таки перейшла у конструктивне русло. Наприкінці домовилися, що сьогодні пообіді та завтра зранку усі власники гаражів у цих дворах мають віднести документи до управління муніципальної поліції та підтвердити свою прописку.

За словами Сиротинської, вона впевнена, що власники частини гаражів вже давно не мешкають на цій території, а дехто навіть умудряється передавати їх у суборенду. Після отримання документів їх перевірять та гаражі тих, хто не є мешканцем, першочергово демонтують.

Мешканці зараз розглядають можливість створення гаражного кооперативу. Депутати та представники міської ради пообіцяли зустрітися із ними згодом, аби розробити покрокову інструкцію, як це має відбутися.