Луценко назвав винних в іловайській трагедії

Основним чинником подій під Іловайськом Донецької області в кінці серпня 2014 року стало пряме вторгнення Збройних сил Російської Федерації на українську територію, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Його заява прозвучала на засіданні комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони у п’ятницю в Києві, повідомляє Новий Час з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“… П’ятий фактор, який, за висновками експертів, єдиний перебуває в прямому причиново-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, стала військова агресія ЗС РФ, пряме військове вторгнення на територію України”, – сказав Луценко.

Нагадаємо, 29 серпня в ГПУ повідомили про завершення судової комісійної військової експертизи щодо Іловайських подій. Це дозволяє готувати кримінальне провадження для спрямування справи в суд.

Нагадаємо, в кінці серпня 2014 року при спробі звільнити Іловайськ сили АТО потрапили в оточення. Українські силовики спробували вирватися з “іловайського котла”, проте багато з них загинули в результаті обстрілу військами РФ.

За даними головного військового прокурора, під час боїв у серпні 2014 року під Іловайськом було 3,5 тис. російських військових.

У кінці серпня 2015 року в ГПУ повідомили, що в боях під Іловайськом загинули 366 українських військовослужбовців. Разом з тим, у квітні 2015 року ця цифра сягала 459 бійців АТО.