Ковельський водоканал програв суд підприємству

Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» звернулося до господарського суду Волинської області з позовом, аби стягнути з підприємства майже 200 тисяч гривень за використання питної води.

Суд вирішив, що вимоги «Ковельводоканалу» є безпідставними, ‒ пише Kowel.com.ua.

Так, «Ковельводоканал» просив стягнути з ТОВ «Негабарит» 173 865,31 гривні вартості витрат питної води станцією технічного обслуговування з автомийкою на вулиці Володимирській, 154-А.

Позивач доводив свою правоту договором на подачу холодної води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до комунальної каналізації № 542 від 1 березня 2012 року. Відповідно до розрахунку витрат питної води, внаслідок користування лічильником води, змонтованим з порушенням, на думку водоканалу, вимог паспорта на лічильник та проекту, використано 14921,5 кубометра питної води, що в грошовому еквіваленті становить 57 835,73 гривні.

У відповідності до вимог чинного законодавства, у разі відсутності у споживача засобів обліку на каналізаційних випусках кількість стічних вод визначається за кількістю води, що надходить з мереж централізованого водопостачання та з інших джерел. Тому ТОВ «Негабарит» також було проведено розрахунок витрат водовідведення в обсязі 14921,5 кубометра, що в грошовому еквіваленті становить 11 6029,58 гривні, разом вода і каналізація – 173 865,31 гривні.

Водоканал вказує, що фірма не виконала його рекомендації як виробника послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та не усунула недоліки монтажу засобу обліку в частині облаштування обов’язкових в силу вимог робочого проекту та паспорта заводу виробника прямих ділянок до і після лічильника. Тому нормальна робота лічильника води, встановленого на станції технічного обслуговування з автомийкою, споживачем не забезпечена.

20 січня 2016 року представники «Ковельводоканалу» опломбували засіб обліку води та взяли його на облік. 1 лютого зняли показники лічильників на підприємстві.

У лютому та березні «Негабарит» неодноразово звертався до водоканалу з проханням встановити контрольні засоби обліку з метою спростування звинувачення в неправильній роботі засобу обліку. Фірма погоджувалася на проведення будь-яких досліджень та експертиз вузла обліку води з метою доведення достовірності його показів. Однак, «Ковельводоканал» не проводив обстеження та дослідження.

У судовому засіданні представник «Негабариту» заявив, що розрахунок витрат питної води з 21 по 31 січня 2016 року, проведений Ковельським УВКГ «Ковельводоканал», є безпідставним та незаконним. Жодних претензій чи зауважень до влаштування зовнішніх та внутрішніх мереж водопостачання та каналізації, вузла обліку води станції технічного обслуговування з автомийкою під час будівництва, встановлення та опломбування засобів обліку, укладання договору на подачу води та приймання стічних вод, введення в експлуатацію об’єкта будівництва «Ковельводоканалом» не висувалося.

При цьому вказано, що посилання «Ковельводоканалу» у позові на листи ТОВ «Антап Україна» та ДП «Львівдіпрокомунбуд» безпідставні та не заслуговують на увагу, оскільки ці підприємства не є організаціями, уповноваженими на здійснення метрологічних експертиз. Жодного самовільного приєднання до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільного користування «Негабарит» не здійснював.

«Ковельводоканал» не надав суду доказів самовільного приєднання «Негабариту» до систем водопостачання, а також належних доказів відсутності прямих ділянок до і після лічильника води. Експертиза, дообладнання або монтаж вузлів обліку для встановлення контрольних засобів обліку не проводилися. Отже, позивачем без належних правових підстав при розрахунках з відповідачем за постачання питної води та приймання стічних вод враховано безоблікове водоспоживання.

Суддя господарського суду Волинської області Оксана Сур’як вирішила, що вимоги «Ковельводоканалу» є безпідставними та не підлягають до задоволення, а тому в позові відмовила.