Володимир: дерев’яний будинок із химерами

У волинському селі Свійчів є унікальна хата. Аналог луцького будинку Голованя чи київського будинку з химерами.

Про це пише Олена Лівіцька на шпальтах Волинь24.

Свійчів – крайнє село Володимир-Волинського району Скульптор і художник Олег Дубинчук зовсім не ображається, коли його називають “сільським Голованем”… Батьківську оселю він заселив чудернацьким звірством, казковими героями, історичними персонами.

Як це почалося, уже й сам не пам’ятає. Але за десятки літ чоловік перетворив обійстя у щось дивовижне.

Є тут чудернацьке коріння, майстерно перетворене на зміїні голови. На стіні старої хати вишикувалася шеренга козацьких образів. З хати на дорогу дивляться портрети …Лесі Українки, Шевченка, Гомера і Пушкіна. Лавка – й та, “оперезана” зміями. Попід клунею – триголові дракони. Під парканом – бачу Кия, Щека, Хорива та Либідь. Їм, каже скульптор, уже літ за 30. Обгоріли під час пожежі і стали ще “красивші”.

“Мама вірила, що це мені передався її гуцульський ген, бо вона родом була з тоді ще Дрогобицької області. І часто любила це повторювати, коли з татом, бувало, сварилася,” – розповідає Дубинчук про те, як дитяче захоплення малювання виросло у творчість.

Мало не на кожній скульптурі Дубинчука у Свійчеві – птахи.

“Це журавлі. Моя дружина поїхала в Італію на заробітки. А я щось так затужив, така ностальгія вдарила, що почав робити птахів. Розумієте? Був би птахом, полетів би… Говорю, як є”, – відкриває душу майстер.