Російська в гімназії Луцька: батьки проти, педагоги сковані

Батьки частини вихованців гімназії №21 не хочуть, щоб їхні діти відвідували факультатив російської мови. Педагоги ж кажуть, що не можуть зняти ці години, бо сковані програмою.

1 вересня у Facebook група батьків обговорювала цю ситуацію. Так, вони пишуть, що в гімназії продовжують вивчення російської мови у формі факультативу. Натомість вважають вони краще б запровадили додаткові години з викладанням польської мови.

“Більше користі було б, якби діти вивчали польську. Багато вступають до Польщі вчитися, багато фірм співпрацюють з польськими фірмами. В 21 школі російська – факультативна, але дітям за неї ставлять відмітку “зараховано” в залікову книжку.Тому діти мусять відвідувати цей факультатив”, – аргументують батьки.

Серед учасників дискусії були люди, які підтримували ідею залишити факультатив російської мови. Мовляв, це така ж мова як і інші, що в свою чергу призвело до нагадування, що Україна сьогодні воює з Росією.

У керівництві гімназії кажуть, що сковані програмою, але дисципліну поступово виводять з неї.

“Враховуючи побажання батьків російська мова уже не вивчається в школі другий рік. Ми розпочали поступове виведення її із навчальної програми”, – повідомила заступник директора з навчальної виховної роботи Оксана Коваль.

На жаль, додає вона, є затверджена програма минулих років, і ті хто уже розпочали вивчення російської мови повинні завершити його.

“На разі 9-ті, 8-мі, 7-мі класи мають факультативні заняття з російської мови, і у підсумку отримують “зараховано” за рік, а 5-ті та 6-ті класи взагалі не вивчають російську мову”, – розповіла посадовець.