Білорусь заборонила ввезення волинської свинини

У Білорусі почали діяти обмеження на ввезення українського м’яса. Йдеться про свинину, яку везуть з Волині та Вінниччини.

Про це повідомляє KP.UA.

Обмеження також поширили на корми для кішок і собак, які не пройшли термічну обробку і були виготовлені із сировини, що відбувається з Волинської та Вінницької областей.

Як довго триватимуть обмеження – поки невідомо.

Нагадаємо, заражене м’ясо людині не загроза. Відрізнити його від здорового просто – на туші залишаються плями фіолетового відтінку. Вакцин від цієї хвороби немає, єдиний спосіб зупинити вогнище – вбити заражених і тих свиней, які перебували поблизу. Африканська чума може перебувати в кормах, траві, передають чуму навіть комахи, тому так важливо проводити дезінфекцію на підприємствах.

Довідково:

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – вірусне захворювання, що характеризується блискавично і високою смертністю, збудник його стійкий до факторів зовнішнього середовища. До африканської чуми сприйнятливі домашні і дикі свині незалежно від віку і породи. Свині заражаються в основному через корм. Зараження можливе також респіраторним шляхом.