У центрі Луцька встановили «сонячні дерева»

На центральній пішохідній вулиці Луцька завершують встановлення двох «сонячних дерев» – пристроїв, які працюють від сонячної енергії та дозволяють заряджати ґаджети.

Про це пише Волинь24.

Встановлювати «сонячні дерева» почали у четвер, 1 вересня. Майстри кажуть, що можуть завершити роботу швидко, тож вже завтра лучани матимуть нагоду випробувати новинку техніки.

«Сонячне дерево» являє собою поєднання кованої основи та власне батарей, які здатні заряджатись від сонячної енергії. Кожне з «сонячних дерев» матиме по чотири USB-роз’єми, тож, аби зарядити смартфон чи планшет потрібно мати лише сам ґаджет та USB-кабель.

Перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев запевняє, що в похмуру погоду пристроями також можна буде скористатись, адже вони мають потужні акумулятори. Посадовець зазначив, що приблизно за два тижні у сквері поставлять лавки та облаштують озеленення. Тут же можна буде підключитись до вільної мережі «Wi-Fi».

Коваль Іван Возняк, чия майстерня ПВКП «Авторембуд» виготовила «сонячні дерева», каже, що їх висота – 3,6 метра. Також чоловік розповів, що ковалі виготовили «дерева» з дотриманням усіх технічних вимог, мовляв акумулятори термозахищені, тому зможуть працювати, як в мороз, так і в спеку.

З його слів, майстри зробили не просто підставки для сонячних батарей, а втілили складний художній задум. До того ж, в доволі стислі терміни – на все про все вони мали місяць.

Нагадаємо, раніше на території луцького собору встановили «сонячну» лавку.

Водночас «сонячні дерева» вже дістали і порцію критики. Зокрема громадська активістка Олена Романюк зазначає: «Я сподівалася, що феєрверк несмаку і хуторянства з укладання тротуарної плитки орнаментом і розмальовування дев’ятиповерхівки під піч-мазанку завершився. Але не тут то було! Сьогодні вранці я побачила оці конструкції для підзарядки мобілок – це вінець усьому! Я ніколи не вживаю нецензурних слів, але тут мене прорвало! Вголос! На всю вулицю… Це що? Скільки можна нав’язувати людям свої огидні смаки? Хто давав право формувати несмак підростаючому поколінню ( бо саме вони є активними користувачами гаджетів)? Невже у Луцьку нема художників, які б спроектували сучасні естетичні конструкції? У Луцьку працює кафедра дизайну! Де випускники цього закладу? Впевнена, що курсова робота будь-якого студента-дизайнера виявилася б більш “продвинутою”. Ця вулиця, так склалося, молодіжний простір, то що ж ви робите? Уявляю людей, що юрмляться навколо «дєрєва», прив’язаних до нього дротами телефонів… Капєц…»