Перший дзвоник у волинському військовому ліцеї: фото

У Волинському обласному ліцеї із посиленою військово-фізичною підготовкою відсвяткували День знань: сьогодні до своїх лав ліцей прийняв 235 новобранців.

Урочистості у ліцеї відбулися 1 вересня на реконструйованому стадіоні.

Святкування розпочалося із виконання державного гімну та підняття трьох прапорів – прапора України, отриманого від учасників АТО, Олімпійського прапора миру та прапора області.

Опісля урочисто внесли знамено ліцею.

Ось уже 15 років навчальний заклад займається вихованням дітей. За цей час тут навчалися 2037 ліцеїстів, значна частина з яких продовжила навчання у вищих навчальних військових закладах. 600 випускників ліцею воювали на Сході, частина і досі обороняє Незалежність України.

У рамках святкувань відзначили й відкриття реконструкцію спортивної арени, яка складається із двох футбольних полів, а також баскетбольного, волейбольного майданчиків та тенісних кортів. У жовтні відкриють ще сусідній спортивний комплекс із 20-ти метровим басейном на 4 доріжки. Очільник ліцею вручив грамоти забудовникам, які авансом та за спеціальною ціною виконали роботи.

До слова, четверо випускників ліцею представляли Україну на літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Одна зі спортсменок завітала на День знань.

Ліцеїсти демонстрували свою спортивну майстерність із боксу, карате та боротьби.

Згодом привітати дітей вийшов директор ліцею Павло Боснюк, який нагадав, що бути учнем ліцею – честь, адже навчальний заклад уперше став найкращим серед навчальних закладів України аналогічного спрямування. За високі здобутки він подякував вчителям та офіцерам,

«Шановні батьки! Ви віддали дітей у наш навчальний заклад, специфічний за своїми задачами, функціями та змістом. Дозвольте подякувати за те, що незважаючи на події, які нині відбуваються на Сході України, ви цілеспрямовано і, я сподіваюся, усвідомлено віддали своїх дітей для того, щоб ми їх навчали основам військової справи», – сказав він. Офіцер нагадав, що 235 ліцеїстів перше переступили поріг військового ліцей., тож одразу попередив: легко не буде, проте пообіцяв, вони зможуть досягти високих результатів.

«Давайте будемо робити все, щоб ми змогли захистити себе від будь-якого ворога не сподіваючися від будь-кого допомоги», – додав Боснюк.

Зі словами підтримки та побажань високих досягнень до ліцеїстів звернулися посадовці.

Голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що покращити ліцей вдалося завдяки спільним зусиллям громади.

“Не соромно сказати, що  це зробила громада,  бо спільними зусиллями. Ми мамо зробити ще більше – побудувати гуртожиток, зміцнити спортивно-технічну базу  і найголовніше – закласти у ваші душі і серця впевненість у тому, що  ви зробили правильний вибір, ставши учнями військового ліцею”, – сказав губернатор. Він побажав ліцеїстам впевненості, відповідальності та відчуття підтримки від побратимів.

Випускник ліцею, а нині начальник управління патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук привітав еліту тисячі волинських шкіл.

“Завжди зі мною погон ліцеїста і шеврон ліцею, який мене надихає до нових звершень і не дає забути, ким я був і ким мене зробив ліцей. Я цим пишаюся”, – сказав Мерчук. Він попросив ліцеїстів з гордістю носити звання ліцеїста.

Загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання, а під звуки “Плине кача” ліцеїсти поклали квіти до могили Василя Мойсея та борців за волю  України.

Ліцею подарували принтер, а батько ліцеїста Тарас Божидарнік подарував ікону.

Опісля вручили кубки ліцеїстам-переможцям Всеукраїнської спартакіади серед  військових ліцеїв. На змаганнях 45 ліцеїстів виконали норматив кандидатів у майстри спорту.

Присутні мали можливість насолодитися дефіле військового оркестру прикордонного загону, виступом колективу народного танцю та співом ліцеїстів. Наприкінці у небо випустили синьо-жовті кульки та урочисто промарширували перед захопленими гостями свята.