Рожище: освятили пам’ятник загиблому Герою Олександру Плоцедиму

У Рожищі освятили памʼятник Олександру Плоцедиму, який загинув на Сході.

Про це інформує Район. Рожище.

Сьогодні, 31 серпня, загиблому військовому 24-ої окремої механізованої бригади освятили пам’ятник. До слова сьогодні Олександру мало би виповнитися 22 роки.

Молебень та освячення памʼятника Олександру Плоцедиму провів благочинний Рожищенської округи Свято-Михайлівської громади УПЦ отець Петро Іваничко. Вшанувати Героя прийшли рідні та близькі, вчителі, керівник із ПТУ, де він навчався, волонтери, демобілізовані бійці АТО та міський голова Вʼячеслав Поліщук.

“Саня був дуже хорошою дитиною, енергійний і веселий, перший помічником, як на городі так і вдома. Завжди зустрічав мене з роботи щирою посмішкою та незмінними словами “Що, Ґалінко, втомилася? Я їсти зробив, зараз ще тобі каву приготую”, – пригадує мати Олександра.

Після закінчення ПТУ, де хлопець вчився на столяра, 14 грудня 2013 року пішов служити за контрактом у 24 ОМБР, що у Яворові.

За словами матері, вона просила його не йти на передову, однак син не слухав її.

“Мамо, якщо не я, то хто? Розумієш, вони ж прийдуть сюди, до нас додому, до тебе, а я не дам тебе образити!” – пригадує Галина Плоцедим.

Перший бій волинянин прийняв у складі другого батальйону під Ямполем у Луганській області у червні 2014-го року. Пізніше він воював у Лисичанську, а під час звільнення Лутугіного у кінці липня отримав поранення в ногу. Після лікування у військових шпиталях прийшов у короткострокову відпустку.

“Питання про те, щоб лишитися якось удома, Сашком не розглядалося, він не міг лишити своїх побратимів там. Для мене життя вимірювалося годинами від дзвінка до дзвінка. Це дуже страшно. Кожен ранок ти прокидаєшся із жахом. Набираєш сина… Щоб почути: “Мамо, все добре”. Якщо іншими словами сказати, аби почути, що він живий. Я пройшла всю війну разом з ним, у думках, у молитвах. І нині моя надія померла”, – каже жінка.

За її словами, 25 січня син подзвони і розповів, що у них свято – 45 діб їхнього перебування на передовій. Хлопець планував невдовзі їхати додому, збирався свататися до коханої дівчини Лесі.

Однак, 29 січня Олександра застрелили.

Після смерті сина Галина жертвує частину зарплати волонтерам «Народної самооборони Рожища». Мовляв, можливо, комусь ці гроші врятують життя, і чийсь син повернеться до своєї матері.

Нагадаємо, що у травні 2015-го року на фасаді школи №3 у Рожищі Олександру Плоцедиму встановили меморіальну дошку.