У Луцькраді поки не з’явилося «старе-нове» управління

У Луцькій міській раді після годинного обговорення депутати таки не підтримали пропозиції ліквідувати управління містобудування та архітектури та створити департамент архітектури, містобудування та культурної спадщини.

По це стало відомо під час сесії Луцькради 31 серпня.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев проінформував, що необхідна зміна загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів. Тому депутатам пропонували проголосувати за збільшення штату на 18 людей – 8 працівників для ЦНАПУ та 10 інспекторів для муніципальної поліції. Згодом він розповів про необхідність реорганізації управління архітектури.

«Ми зрозуміли й побачили, що відділ збереження культурної спадщини та архітектури зможуть працювати ефективніше», ‒ зазначив перший заступник міського голови Тарас Яковлев. Тож, аби оптимізувати роботу задумали утворення департаменту. Окрім того, у міськраді мають розробити новий штатний розпис, яким введуть посаду директора департаменту архітектури, містобудування та культурної спадщини.

«Це має бути не обов’язково архітектор, але це має бути досвідчена людина, яка зможе організувати діяльність департаменту», ‒ додав Яковлев. Натомість деякі депутати вважають це прихованим мотивом для звільнення головного архітектора та художника міста.

Депутат Ігор Поліщук запитав, чи ліквідація управління є прихованим звільненням головного архітектора В’ячеслава Герасимюка та головного художника міста Ярослава Матвіїва. Таку думку підтримав і Павло Данльчук. Яковлев зазначив, що Поліщук «сам знає» відповідь на своє питання, та заперечив його тезу. Проте Поліщук продовжував наполягати на своїй думці і заявив, що не можна таким чином «звільняти» людей.

Окрім того, Поліщук вважає, що терміновість винесення питання на сесії прямо пов’язане із відмовою видавати містобудівні умови для будівництва на вулиці Ковельській, 17. «Ті, хто сьогодні проголосує за це рішення, голосує й за скандальне будівництво на Ковельській, 17», ‒ підсумував депутат.

Данильчук додав, що не бачить, яким чином реорганізація змінить роботу структурних підрозділів. Тому, можливо, доцільніше заслухати звіт архітектора. Міський голова Микола Романюк назвав промову Поліщука шантажем. «Так, є сьогодні претензії й до Герасимчука й Матвіїва, і не лише у депутатів, а й у жителів міста… але це робиться не з метою скорочення», ‒ наголосив Романюк.

Він вважає, що після звіту вони все одно рекомендуватимуть звільнення, проте тоді не буде механізму. Тому Романюк вважає доцільним повне оновлення. «На жаль, зрушень там у тому структурному підрозділі немає, тому треба його перетрусити», ‒ додав Романюк, та сказав, що всіх попередять про звільнення та наберуть нових людей.

Зрештою, після тривалих обговорень та суперечок депутат Сергій Була запропонував виключити пункт про ліквідацію управління та створення департаменту поки не буде звіту архітекторів. Але пропозиція не знайшла достатньої підтримки серед депутатського корпусу.

У підсумку депутати не підтримали й проект рішення, таким чином не давши дозволу і на збільшення штату працівників ЦНАПу та муніципальної поліції.