Цифри критичні, ‒ депутати про злочинність у Луцьку

За півроку луцькі поліцейські отримали 23237 від громадян заяв та повідомлень, що на 62% більше порівняно із аналогічним періодом минулого року.

Про це під час сесії Луцькради 31 серпня повідомив начальник Луцького відділу поліції ГУ МВС у Волинській області Олег Кічук.

Начальник відділу звітувався за роботу у першому півріччі 2016 року. Так, рівень злочинності становить 67,7 на 10 тисяч населення. В аналогічний період минулого року показник становив 67,2. За півроку здійснено 114 кримінальних правопорушень у громадських місцях, що становить 5,3% від загальної кількості. Більшість злочинів кваліфікують як середньої тяжкості чи тяжкі. Їх кількість, порівняно із минулим роком, зросла від 81 до 116.

За півроку в місті скоїли 1 вбивство та нанесли тяжкі тілесні ушкодження 3 особам, проте усі випадки розкриті. До слова, за аналогічний період минулого року показник становив 4 і 10 відповідно. Кічук зазначив, що на 90% зросла кількість злочинів проти власності – на 84,1% зросла кількість грабежів, на 52% ‒ шахрайств. Так, крадіжки становлять 86,2% від загальної кількості злочинів.

Цьогоріч вчинили 10 розбійних нападів, що на 6 більше, ніж в аналогічний період минулого року. Щоправда, вже 8 із них розкриті. Зафіксовано також 15 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами. За півроку розшукували 31 особу, 27 з яких знайшли. Минулого року показник становив 19 і 12 осіб відповідно. Ще 20 осіб зникли безвісти.

Нагадав Кічук і про нестачу особового складу. «Фактично зараз ми працюємо як статисти», ‒ підсумував очільник Луцького відділу поліції та додав, що незабаром звернеться у міську раду, аби просити допомоги у закупівлі оргтехніки та паливно-мастильних матеріалів, а також встановленню у місті відеоспостереження .

Депутатів міськради стурбував такий стан справ у поліції. Депутат Сергій Була, характеризуючи доповідь, зазначив, що «цифри критичні». Тож, депутати вважають, що треба негайно вживати заходів, які дозволять знизити криміногенну ситуацію у місті.