«Маленький крок назустріч»: Луцьк співпрацюватиме із Прилуцьким

Луцькі депутати підтримали проект рішення щодо співпраці із селом Прилуцьким. Співпраця дасть селу покращення інфраструктури, місто ж отримає площі для багатоквартирної забудови.

Відповідне рішення прийняли під час сесії міськради 31 серпня.

Заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко нагадав, що Луцьк ‒ один із найменших обласних центрів з площею лише 4024 га. За логікою історії, місто має розширюватися, включаючи нові території, аби розвиватися. Григоренко зазначив, що якщо не розширювати територію, то Луцьк може перетворитися на «уєздний город н».

«Сьогодні є громада села Прилуцьке, яке висловило бажання співпрацювати», ‒ зазначив Григоренко. Співпраця буде відбуватися на основі Закону України «Про співробітництво територіальних громад». У рамках співпраці можлива навіть передача повноважень.

За словами Григоренка, два тижні тому відбулися збори у Прилуцьку щодо співпраці. Громада схвалила таке рішення. Григоренко назвав його історичним, бо вслід за Прилуцьким активніше стали поводитися представники інших сіл. Кінцевою метою співпраці в майбутньому є об’єднання громад.

Поки ж Прилуцьке отримає кошти на закупівлю медикаментів та ФАП, покращення інфраструктури та продовження маршруту 19, відкриття філії ЦНАПу, введення ще однієї ставки у будинок культури тощо. Луцьк отримає землю, на якій можна буде збудувати мікрорайон, де зможе поселитися до 20-ти тисяч людей.

Депутат Григорій Пустовіт поцікавився, чи відбудеться об’єднання та які деталі співпраці. Григоренко пояснив, що місто цікавить розширення – ділянки площі передаватимуть управлінню капітального будівництва міськради. Проте цей процес розпочнеться у 2017-му році.

Депутат Сергій Була зазначив, що все «виглядає інакше». Мовляв, міська рада вже дасть кошти, а Прилуцьке згодом може, отримавши гроші, відмовитися від співпраці. Григоренко ж зазначив, що діють відповідно до Закону. У договорі згодом можуть прописати вимоги, аби так не сталося. Співпрацю Григоренко назвав перспективою на майбутнє.

Натомість Микола Дендібєрін поцікавився, чи «потягне» луцький бюджет ще й Прилуцьке. Заступник мера пояснив, що в Прилуцького є свій бюджет, ніхто не бере село повністю на утримання. Суть співпраці у точкових вливаннях.

«Ми все робимо не як старший брат, а на рівних правах», ‒ додав міський голова Микола Романюк.

Сільський голова Прилуцького Валентин Арчибасов, який теж був на сесії, розповів, що більшість депутатів та активних селян підтримують ідею співпраці із Луцьком. «Навіть ті, хто не прийшов, підтримують наше рішення», ‒ зазначив Арчибасов.

Він додав, що село «не таке бідне», аби поспішати із кимось об’єднуватися, тому він здивований питаннями депутатів. Мовляв, так історично склалося, що Луцьк «наступає». Тож, добре вивчивши Закон, там не побачили нічого страшного, навпаки ‒ підтримку від держави. «Читайте закон, тоді у вас таких питань не виникне», ‒ зазначив Арчибасов.

Депутат Григорій Пустовіт зазначив. що співпраця необхідна. «Це маленький крок назустріч один одному», ‒ сказав він. Пустовіт вважає, що згодом Луцьк вкладе мільйони, але «не в Прилуцьке, а Прилуцький мікрорайон Луцька».

Зрештою, депутати одноголосно підтримали пропозицію співпраці – «за» проголосували 40 обранців громади.

Нагадаємо, раніше прийняли відповідне рішення рекомендували члени регламентної комісії.