Луцьк: депутат пропонує поліцейським «викуповувати» зброю

Депутат Луцькради Микола Собуцький каже, що на всій території України багато нелегальної зброї, привезеної із зони АТО. Дехто із власників боїться здавати її через відповідальність, тож Собуцький поцікавився у начальника Луцького відділу поліції, чи може поліція викуповувати таку зброю.

Про це 31 серпня йшлося під час сесії міськради.

Депутат розповів, що проблема із нелегальною зброєю ‒ актуальна й для Луцька. Тому його цікавило, чи були у місті факти вилучення такої зброї, та коли буде місячник добровільної здачі зброї.

Начальник відділу поліції Олег Кічук повідомив, що за півроку у місті ‒ 2 факти виявлення такої зброї. В першому разі її вже вилучили, щодо іншого інциденту ‒ чекають на висновок експерта.

Натомість Собуцький зазначив, що іноді ті, хто привозить зброю, «щоб похизуватися», потім не знають, що із нею робити. Мовляв, багато хто боїться її здавати, аби не нести відповідальності. Тому треба придумати механізм, аби її вилучати.

«Можливо, тоді щоб поліція викупляла якось цю зброю», ‒ припустив Собуцький.

Ця пропозиція неабияк повеселила його колег-депутатів. Натомість Кічук повідомив, що аби здати зброю не обов’язково чекати місячника здачі. Він закликав не боятися цього робити, адже за добровільну здачу зброї не передбачено кримінальної відповідальності.