У Луцьку розвалюється нова багатоповерхівка

У новобудові у Луцьку, яку комісія Луцької міськради прийняла в експлуатацію ще 4 роки тому, замість 36 квартир, по факту – 39 помешкань. Хоча будинок новий, але вже розвалюється.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на голову ОСББ Ігоря Харка.

Зі слів очільника об’єднання, займатися житловими проблемами мешканців будинку почав кілька місяців тому. Перше, що його шокувало – тут немає жодного вільного метра квадратного, навіть технічний поверх зробили житловим.

«Я – один з тих людей, які придбали квартиру в цьому будинку ще на стадії будівництва. Тоді нам обіцяли якісне сучасне житло з покращеними умовами. А насправді люди отримали у власність будинок, де майже весь підвал, який, між іншим, затоплює, проданий невідомій фірмі. Замість 36 квартир – 39, за рахунок забудови технічного десятого поверху. Дахова котельня пропрацювала всього два опалювальних сезони. І це тільки вершина «айсбергу» наших проблем», – бідкається голова ОСББ.

З його слів, оскільки вздовж усього периметру новобудови відсутне вимощення, будинок постійно підтоплює.

«Орієнтовно раз в місяць ми викачуємо з підвалу воду за свій кошт. Раніше доводилось за це платити щоразу по 500 гривень, тому мешканці будинку зібрали гроші та придбали свій власний насос за 6000 гривень. Але сирість у підвалі є, і комунікації від цього іржавіють. Тому незабаром доведеться збирати кошти ще й на труби», – розповідає Ігор Харко.

До того ж, як стверджує голова ОСББ, майже весь підвал, згідно з документацією, проданий невідомій фірмі, тому за відгородженою стіною стан комунікацій та рівень води контролювати нікому.

Крім того, на фасадній стороні будинку не зароблені шви перекриття. Через це обсипається пустотіла декоративна цегла.

«Оздоблення сиплеться прямо на людей. Нещодавно облицювальна цеглина впала одній з мешканок на голову», – додає він.

Дах – також у жахливому стані. Зі слів голови ОСББ, перекриття та гідроізоляцію потрібно повністю переробляти.

В під’їзді та на сходовій клітці абсолютно відсутній навіть косметичний ремонт, а в ліфті немає кнопки виклику диспетчера. Ігор Харко каже: це мали привести до належного стану перед тим, як визнати будинок готовим до експлуатації.

Дахова котельня та технічний поверх новобудови – це окрема історія від стурбованого голови об’єднання.

Два роки будинок обігрівала власна дахова котельня, яка входила в ціну нерухомості та була оплачена мешканцями при покупці квартир. Потім невідомі викрали кілька доровартісних агрегатів, які досі ніхто не замінив, тож мешканцям квартир доводиться грітися від централізованого опалення, що набагато дорожче.

А найцікавіше те, що люди, які купували квартири в новобудові, навіть не здогадувались, що технічний поверх також стане чиєюсь власністю.

Між тим, після здачі будинку в експлуатацію виявилось, що десь взялося додаткових 3 квартири, про яких нема жодного слова в технічному паспорті.

«Таким чином, одна з мешканок, яка придбала квартиру на технічному поверсі, як пізніше з’ясувалось, повинна заходити до себе в помешкання через приміщення дахової котельні. Тобто їй, аби потрапити до себе в квартиру, потрібно проробити двері в стіні котельні», – каже Ігор Харко.

Прибудинкова територія «горе-новобудови», як називають її місцеві, не має чіткого планування та зовсім не облаштована. Навколо – незасипані кар’єри, ями, котловани, які вже починають заростати бадиллям.

Документи на здачу будинку в експлуатацію у 2012 році підписав начальник управління капітального будівництва Луцької міської ради Леонід Карабан. В коментарі журналістам Інформаційного агентства Волинські новини він заявив: все, чим може зарадити міська рада будинку, то це диспетчеризацією єдиного ліфта.

Згідно зі зверненням голови ОСББ Ігора Харка, міська рада готова розглянути питання про виділення 20 000 гривень на вирішення цієї проблеми. Проте більше нічого ми завершувати не будемо, тільки тому, що підписали акт на здачу в експлуатацію. Я це підписав, і я буду відповідати перед міським головою, може він мене звільнить, а може дасть догану», – каже Леонід Карабан.

Чиновник розповідає, що забудовник приїжджав до нього та від імені мешканців просив підписати акт здачі будинку в експлуатацію, аби людям, які заселилися в новобудову, можна було оформляти право власності та укладати договори на постачання комунальних послуг.

«Електроенергія постачалась по тимчасовій схемі, води взагалі не було. І я пішов назустріч людям», – переконує очільник УКБ Луцької міської ради.

Що ж до ситуації з технічним поверхом, де самовільно добудували ще три квартири, Леонід Карабан каже, що нічого не знав.

«Я на технічному поверсі не був. Я зустрічався з забудовником, в акті ми фіксували недоліки, які він зобов’язувався ліквідувати: ремонт під’їзду, відмостка, шви між перекриттями на фасаді тощо. Так сталося, що він цього не зробив», – розводить руками чиновник.