Ратне: триває карантин через африканську чуму

У Ратнівському районі на Волині триває боротьба зі спалахом африканської чуми свиней.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Два контрольно-аропускні пункти облаштували, зокрема, коло села Кортеліси. На в’їзді до села працюють так звані дезбар’єри. Це – пропускні пости на під’їзді до села, де працюють ветеринари, поліцейські та представники ДСНС. Причому – цілодобово.

«Через цей пункт, а це – основна дорога, що веде до Корелісів, проїжджає транспорт, що проходить обов’язкову дезінфекцію та огляд. Окрім того, безпосередньо в селі працюють дві групи, до яких уходять два ветеринари, двоє представників ДСНС та правоохоронці. Представники цих груп здійснюють обхід дворів, описують свинне поголів’я, виявляють хворих тварин та здійснюють дезінфекцію», – наголосив перший заступник голови Ратнівської РДА та керівник епізоотичної комісії Євген Саврук.

Як констатують фахівці, впродовж минулих днів хворих тварин не виявлено. Ті, діагноз у котрих підтвердився раніше, – утилізовано. Загалом же утилізовано 11 тварин, про що складено відповідні акти.

Карантин же триватиме не менше 40 днів, як і передбачено нормативними документами. Відповідно й функціонуватимуть дезінфекційні пости.