На Волині відкрили упівський музей

В урочищі “Вовчак” У Турійському районі відкрили історичний комплекс, присвячений УПА.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав активіст Андрій Білан.

Учора, 28 серпня, у Турійському районі на місці зародження Української Повстанської Армії відкрили історичний комплекс “Вовчак. Волинська Січ”.

Над відновленням комплексу понад рік працювали активісти ВО “Свобода”. Вони збудували криївку, окопи, бліндажі, церкву та музей бойової слави.

Заходи розпочалися з освячення храму “Усіх святих землі Української”, яке здійснив митрополит Луцький і Волинський Михаїл за участю духовенства. Керівник луганської просвіти Євген Дзюба подарував храму унікальну ікону святого Миколая.

Після цього відбулася панахида та віче пам’яті біля монумента воїнам УПА.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: НАМЕТИ, ЗБРОЯ ТА ІСТОРІЯ: МОЛОДЬ ТАБОРУЄТЬСЯ В «КОЛИСЦІ УПА»

Перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик наголосив, що неможливо збудувати сучасну і передову Україну без націоналістів і національно свідомої влади. Мовляв, відродження Вовчака означає відновлення втраченого зв’язку між минулим та сучасним.

Керівник Всеукраїнської громадської організації “Сокіл” Юрій Чорнота воював снайпером на Сході переконаний, що Вовчак стане місцем підготовки майбутніх визволителів українських земель, окупованих нині Росією.

На заході виступили бард Юрій Поліщук та гурт “Чорні черешні” і Володимир Вермінський, а також хор “Посвіт” та колектив “Нескорені”, які виконували повстанські пісні.

Також під час урочистих заходів відбулася презентація книг волинських письменників Юрка Вовка “Доки смерть не розлучить нас” та Андрія Криштальського “Чорноморець, матінко” про події на Вовчаку та національно-визвольну боротьбу українців проти окупантів у середині ХХ століття.