Волинські «каратєлі ДНР-ЛНР»: ведуча, нардепи і священик

У списках “каратєлів” та “пособніків”, які фігурують на сайтах терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”, понад 400 осіб з Волинської області.

Нині в інтернеті діє щонайменше два сайти з такими перелікам. Це – “Народний Трибунал” і “Очаг справєдлівості”. Швидше за все інформацію для списків редактори збирають за допомогою соціальних мереж. Більшість учасників переліків – військові, фото яких витягнуті саме з соцмереж. Цікаво, що більшість бійців з цих списків уже відслужили та повернулися до цивільного життя, тому й можуть собі дозволити певну активність в інтернеті та ЗМІ.

На першому сайті категоризація учасників проста – “каратєлі” (військові), “пособнікі” (волонтери). На другому – складніше. Крім “каратєлів” є “Провокаторы”, “Гражданские националисты” і “Волонтеры партии войны”. Щоправда хто саме підпадає під ці означки на сайті не вказано. А дві останні рубрики – порожні.

На “Народному трибуналі” зібрали список з понад 380 осіб, в якому крім військових опинилися ведуча Вікторія Жуковська, народні депутати Ігор Лапін та Ігор Гузь, волонтери Наталія Соколова, Андрій Рязанов, отець Михайло Бучак, заступник керівника Національної поліції України Олександр Фацевич.

На іншому сайті список скромніший. Тут Волинську область представляють понад 40 осіб, майже всі – військові. Приміром, серед них – айдарівець Юрій Надашкевич та Тарас Семенюк з батальйону “Київ.