Сльози, спогади та квіти: у Луцьку відбувся вечір-реквієм за загиблими на війні

У Луцьку у Будинку культури “Просвіта” відбувся вечір-реквієм “Коли ви вмирали вам дзвони не грали”, організований громадською організацією “Члени родин загиблих в АТО “Надія”. Після дійства бійці поклали вінки та квіти до Стели пам’яті на Театральному майдані.

Заходи відбулися 28 серпня.

Офіційні втрати під Іловайськом – 366 загиблих, 429 поранених, 128 потрапили в полон, а 158 досі вважаються зниклими безвісти. Проте фактичні втрати значно більші. Чорний слід Іловайськ лишив й у історії 51-ої бригади та волинян, які воювали у інших військових з’єднаннях.

Для тих, хто ще зовсім недавно вчився, працював чи будував плани на майбутнє, але відклав їх та пішов захищати мир і незалежність, лунали патріотичні пісні. Творчу крапку вечора поставив Волинський обласний хор.

Голова ГО “Надія” Любов Карабан, яка втратила сина, сказала, що бійці, про яких згадують сьогодні, віддали війні найцінніше – життя. Вона подякувала побратимам, які стояли пліч-о-пліч на фронті, і тепер не забувають про родини загиблих.

“Родини, які не дочекаються батьків і синів. Вони в наших  думках  і серцях – комусь було тільки 20, комусь більше двадцяти, хтось пішов у більш зрілому віці. Але вони усі пішли зі своєї любові до нас”, – сказала Карабан. Тож зараз важливо навчитися допомагати одне одному – тим, хто на фронті, та тим, хто вже повернувся додому.

Після завершення виступів бійці-учасники вечора вирушили до Стели на Театральному майдані, аби покласти квіти. До стенду принесли квіти та свічки й інші небайдужі лучани. Після поминальних заходів у центрі всі вирушили на кладовище у Гаразджу, аби віддати шану загиблим на могилах, де поховані Герої.