Намети, зброя та історія: молодь таборується в «колисці УПА»

У Турійському районі в урочищі “Вовчак” триває молодіжне таборування.

Про це повідомляє Волинь24.

Саме в цьому місці з 1942 року проводили старшинський вишкіл воїнів УПА.

Юних волинян зібрали з ініціативи Центру військово-патріотичного виховання “Волинська січ”.

Як розповів керівник центру Сергій Дружинович, ініціативу такого патріотичного проекту підтримало Мінстерство молоді та спорту України, ГО “Молодіжний центр Волині” на чолі із Захаром Ткачуком та управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.

Суть проекту – провести підсумкове таборування для молоді з різних громадських структур. Це дасть змогу ближче познайомитися, загартуватися у різноманітних вишколах і глибше пізнати історію рідного краю.

“Ми всі працюємо, але рідко збираємося разом. Домовилися, що кожна організація презентує себе і готує для всіх щось цікаве (смугу перещкод, теренівку, тощо). Увечері у нас триває перегляд фільмів про повстанців з УПА”, – зазначає Сергій Дружинович.

Таборування відбувається в історичному місці. Колись тут було с. Вовчак, де з 1942 року діяла старшинська школа УПА і знаходився головний штаб УПА “Північ” військової округи “Заграва”.

Тому окрім життя у наметах, тренувань, змагань, молодь також слухала і лекції від дослідників історії нашого краю.

Зокрема, 27 серпня представник Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук розповіла юним учасникам таборування про Вовчак та його героїчну історію.

А сьогодні, 28 серпня, молодь візьме участь у ще одній акції, яка триватиме у Вовчаку – освячення Церкви всіх святих землі української, яку спорудили тут силами турійчан-свободівців.