У Луцьку боротимуться з кіосками

У Луцьку хочуть заборонити МАФи.

Про це стало відомо у п’ятницю, 26 серпня.

Заступник міського голови Луцька Сергій Григоренко зазначив, що там, де розміщуються МАФи (малі архітектурні форми, – ред.) мають бути розроблені комплексні схеми.

Він стверджує, що рішення не стосуватиметься тих, хто вже торгує на точках, мовляв, закон немає зворотної сили. Посадовець наголосив, що нововведення буде стосуватися нових МАФів.

«Коли ми зуміли обмежити розташування МАФів у центральній частині міста, полізли у спальні райони», – зауважив Сергій Григоренко.

За його словами, у Європі такої кількості малих архітектурних форм немає. Мовляв, підприємці забувають, що МАФ – споруда тимчасова.

«Там немає туалету, немає нормальних умов для зберігання продуктів. Вони, на мою думку, повинні цивілізаційно відходити», – каже Григоренко.

Чиновник переконаний, що розглядати МАФИ слід системно, тільки на вулицях з розробленою комплексною схемою. Зокрема, зараз розробляється схема вулиць Воїнів Інтернаціоналістів, Кравчука, Конякіна, Володимирська, Дубнівська, Станіславського, Дружби Народів.

«Торгівля має ставати цивілізованою, йти в стаціонарні установи, в торгові центри, а МАФИ по закінченню дії паспорту прив’язки мають відходити. У багатьох підприємців, на жаль, немає почуття міри. Вони не розуміють, що МАФ – це тимчасова споруда. Вони були у 90-их роках, коли були важкі економічні обставини, не було торгових мереж, це був тимчасовий вихід», – підсумував він.