Луцькі депутати голосуватимуть за співпрацю із Прилуцьким

Вже на найближчій сесії міськради луцькі депутати голосуватимуть за можливість співпраці зі Прилуцьким, аби у перспективі розширити межі житлової забудови міста.

Про це  стало відомо 26 серпня під час засідання регламентної комісії.

Відтак, заступник міського голови Сергій Григоренко розповів, що Луцьку не вистачає площі для розширення, а площа – це перспективи. За його словам, вільних земельних ділянок вистачить на 10-15 років, і тоді місто просто може зупинитися у розвитку. Тож робити щось треба вже та розглядати можливість приєднання територій для міста.

Місто межує із 10-сільськими радами, дві з яких – у Ківерцівському районі та 8 – у Луцькому. Ближні села користуються благами міста, луцькі підприємства платять туди податки. Та на співпрацю села поки йшли неохоче.

Проте, громада Підгаєць дала згоду на співпрацю із Луцьком, і після цього інші сільради теж змінили настрої. Зокрема, «готові спілкуватися» Баїв та Гірка Полонка.

Відтак, депутатам пропонуватимуть дати дозвіл на співпрацю. Тоді рішення сесії надішлють в Прилуцьке, де на місцевій сесії мають прийняти аналогічне  рішення про співпрацю. Тоді створять робочу групу, яка протягом місяця приготує проект договору про співпрацю у галузях медицини освіти тощо. Лише тоді розроблений договір мають затвердити на сесії та перевести у практичну площину.

За словами Григоренка, Луцьку потрібні земельні ділянки для побудови багатоповерхівок.

Прохання від Прилуцького у разі співробітництва на цей рік  –  закупівля на 42 тисячі гривень медикаментів і обладнання в ФАП, ввести 1 ставку медсестри, ставку у будинок культури та відділення луцького ЦНАПУ. Просять також продовжити маршрут 19-ої маршрутки. У випадку співробітництва наступного року просять заасфальтувати 1, 6 кілометра дороги.

Відтак, члени регламентної комісії своїм рішенням рекомендуватимуть сесії підтримати пропозицію про співробітництво з Підгайцями.