70% патрульних мають ходити пішки, – начальник луцьких поліцейських

Рівень злочинності у Луцьку зріс через економічну ситуацію, війну на Сході та паралізовану на півроку роботу правоохоронців через реформу відомства. Ряд злочинів важко розкрити через відсутність відеоспостереження.

Про це під час засідання постійної «регламентної комісії міської ради 26 серпня розповів начальник Луцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області Олег Кічук.

«Тут є і суб’єктивні, і об’єктивні причини», – зазначив Олег Кічук про зростання рівня злочинності.

Відтак, він вважає, що однією з ключових причин є економічна ситуація у країні. За словами правоохоронця, ситуація подібна до стану у 90-х через зубожіння населення. Окрім того,  значний відбиток накладає війна на Сході.

Серед причин зростання рівня злочинності Кічук назвав і реформу. За його словами, причиною є  й реформа провоохоронної системи. Мовляв, під час переходу та переатестації робочий процес було зупинено майже на півроку, зокрема й на законодавчій основі, бо не було нормативної бази для ряду оперативних дій. Не вистачає й особового складу – конкурсний набір на слідчих та дільничих інспекторів триватиме до 31 серпня, а поки їх вчать, то мине близько року.

Нагадаємо, раніше Кічук розповідав про масові звільнення серед працівників правоохоронних органів через малу зарплату та високе навантаження.

«Все що  краще було в старій системі ми викидаємо», – додав Кічук.

Він вважає, що патрульні поліцейські «не повинні стовідсотково їздити на машинах». Таким чином, мовляв, патрульні просто виконують функцію Державтоінспекції. 70% патрульних на думку начальника відділу поліції мають ходити пішки, а не прагнути «американської тенденції». За його словами, стара система є ефективнішою, бо коли патруль ходить пішки, то мають можливість заставати злочинців на гарячому чи передбачати злочин. На автомобілі з маячками  злочинці звертають увагу та ховаються.

Також у Луцьку зросла кількість крадіжок усіх форм власності, тож є ще одна проблема – відсутність відеоспостереження. Депутати нагадали, що на становлення спостереження із бюджету виділили 2 мільйони гривень із необхідних 12-ти. Наступного тижня оголосять новий тендер.

Кічук додав, що ситуація змінилася і через збільшення кримінальних елементів – на Волині вже є випадки, коли злочини вчиняли люди, звільнені за законом Савченко.