У Луцьку маємо інвалідний варіант, – організатор фестивалю про спонсорство культури

Організатори благодійного фестивалю «Art Jaz Cooperation», який відбудеться у Луцькому замку, скаржаться на малу кількість меценатів та низьку зацікавленість людей в різноманітних культурних подіях.

Про це інформує Громадське. Волинь.

Захід організують 26 – 27 серпня, щоб зібрати гроші на лікування відомого волинського музиканта Сергія Ленартовича.

«Це мій шостий вже «Art Jaz Cooperation» в Луцьку. Я вам скажу, мені особисто не вдалося зробити. За 6 років моєї тут роботи, ми не розвинули такий механізм , як спонсорство культури. Якщо навіть в Рівному. Вінниці, Тернополі такий механізм існує, то в Луцьку маємо такий інвалідний варіант. Треба про це публічно сказати, взагалі поставити питання – Чи потрібна в Луцьку висока культура? Чи може не будемо цього робити? Хай люди пишуть до мерів, телефонують. Попитайте у людей, чи їм взагалі це потрібно?» – зазначив співорганізатор фестивалю, консул Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі.

«Багато колективів, які могли б виступити в Луцьку, колективів серйозного рівня, не можемо ми потягнути, бо немає фінансової складової, або Луцьк не витягує по технічному райдеру. У нас немає відповідного готелю для зірок, немає аеропорту, немає можливості цих зірок сюди привести, немає якісного звуко-технічного обладнання», – зазначив співорганізатор «Art Jaz Cooperation», віце-президент Луцького джазового клубу Віктор Грисюк.

«Має бути активна співпраця, допомога і громадськості, і влади, і бізнесу. Не може один громадський сектор тягнути на собі організацію якогось заходу, коли влада не сприяє, чи бізнес не сприяє. Коли є всі ці три складові, тоді виходить гарне свято», – додав Грисюк.