Луцьк: атошники прийшли у міськраду домагатися «земельної» справедливості

У Луцьку на засідання земельної комісії міськради прийшли представники спілки воїнів АТО, аби просити депутатів справедливості у виділені земельних ділянок.

Про це йшлося 25 серпня під час засідання постійної комісії міськради з питань земельних відносин та земельного кадастру.

У порядку денному комісії було звернення громадської «Спілки воїнів АТО Волині» щодо покращення роботи Луцької міської ради у напрямі створення умов для реалізації учасниками бойових дій належних їм прав та пільг у сфері земельних та житлових відносин.

Голова Луцької міської організації воїнів АТО Волині Олег Кобилинський зазначив, що однією з пільг, які мають отримувати воїни, є отримання земельних ділянок. Проте поки у Луцьку у цьому напрямку справа не рухається. «Надходить понад 1000 заяв від учасників АТО міста Луцька і їм усім приходять відписки, що землі немає», ‒ сказав Кобилинський.

За його словами, воїнів цікавить, хто розглядає питання, адже немає реєстру земель. Мовляв, немає карти із чітким розподілом земель, які призначені для різних типів використання. Тому часто бійці навіть не знають, на що можуть претендувати.

Проте начальник земельного управління Сергій Шабала зазначив, що у міськраді діють згідно з містобудівною документацією. У Генплані чітко розмежоване функціональне призначення земель. «Ми не зможемо забезпечити більше 1, 5 тисяч учасників АТО», ‒ додав Шабала.

Аби забезпечити землею таку кількість воїнів треба 400 гектарів землі. Тож першочергово забезпечили сім’ї загиблих, землі для яких вишукували у районах індивідуальної садибної забудови. Шабала також додав, що реєстр земельних ділянок є у Держгеокадастрі.

«Ми працюємо у тому напрямку, щоб повністю забезпечити сім’ї загиблих ділянками», ‒ сказав начальник управління. Він додав, що частина учасників АТО отримали ділянки у Луцькому, Ківерцівському, Рожищенському та Шацьких районах. Проте інформації про ці ділянки у міськраді нема.

Натомість голова обласної спілки Олег Твердохліб зазначив, що у Львові та Рівному провели інвентаризацію, і багато питань «знялись». Окрім того, атошники згідні отримувати квартири у новобудовах. Наприклад, у новобудові на Огієнка квартири мали виділити, але не зробили цього. Тож вони готові працювати й у цьому напрямі.

Зрештою, вирішили від комісії на сесії озвучити запит про інвентаризацію земельних ділянок у Луцьку. Окрім того, запропонують впорядкувати чергу, аби бійці, які дійсно там знаходяться, не отримували необгрунтованих відмов.

Бійці АТО, які прийшли на засідання комісії, підтримали цю пропозицію.