Ковель: відкрили пам’ятник «Борцям за волю України»

На День Незалежності у Ковелі відкрили пам’ятник «Борцям за волю України».

Про це інформують у прес-службі Ковельської міськради.

Учора, 24 серпня, відбулися урочистості з нагоди відкриття на бульварі Лесі Українки пам’ятника «Борцям за волю України». До слова, на цьому місці 19 серпня 1990 року вперше підняли синьо-жовтий стяг, а у 1997 році встановили символічний камінь з написом, що тут буде пам’ятник.

«Ми вшановуємо Героїв, які були відважними силою духу і завжди готовими стати в бій за свою рідну землю. Це – і учасники визвольних змагань, і ветерани війни, і наші новітні герої – бійці  антитерористичної операції та революції Гідності», – зауважив міський голова Олег Кіндер.

Автори ідеї – творчий колектив ПП «Кузня Росич» із селища Рокитне Київської області. За словами скульпторів, кожен елемент композиції – символічний. Мовляв, це нагадування про події, що пробудили українців до боротьби і народили справжню українську націю.

Як розповіла помічниця нардепа Степана Івахіва Наталія Маленицька, який профінансував зведення монумента, керівник проекту Юрій Виродов брав участь у подіях на Майдані, також він займається волонтерством. А наразі повіз допомогу бійцям на Схід.

Пам’ятник освятив благочинний УПЦ КП Ковеля настоятеля храму Дмитрія Солунського протоієрей Анатолій Александрук.

На монументі написані слова:

«Вклоніться їм за те, що живете.

Усім – хто впав за Волю, за Ідею!

І свічку покладіть, де стоїте,

Щоб святість сяяла над нашою землею!»