Ковель: громада б’є на сполох через Турію

Мешканців Ковеля дуже турбує подальша доля головної водної артерії міста – річки Турія.

Про це повідомляє Проковель.

Під час сесії Ковельської міськради депутати Сергій Кошарук та Галина Стасюк почергово озвучили звернення від представників громади міста.

Галина Стасюк зачитала звернення голови Ковельської міської філії Союзу українок Олени Місюри. В ньому вона висловлює думку багатьох містян, які стривожені нинішнім жахливим становищем Турії: «В таких умовах, якщо не прийняти швидких і радикальних заходів, річка поступово відмиратиме. Наразі річка вимагає точного діагнозу своїх недуг і розширеного комплексу «лікування».

До речі, цього літа купальний сезон для ковельчан, на жаль, так і не настав, бо фахівці ДУ «Волинський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби  України»  ще на початку червня встановили, що тут вода не відповідає нормативам за мікробіологічними показниками. Тому Місюра просить владу передбачити в бюджеті кошти на оздоровлення річки в межах міста.

Депутат Галина Стасюк подала дане звернення як запит, котрий міський голова був змушений поставити на голосування.

Рада підтримала її запит.

Також про забруднення Турії фекаліями, швидке заростання її водоростями, обміління водойми говорив і Сергій Кошарук. Він звернувся до міського голови, щоб той активізував роботу підрозділів виконавчого комітету з метою вжити заходів для очищення річки Турія в межах міста.