Волинську байдарочницю звинуватили у провалі в Ріо

Волинську веслувальницю Марію Повх її колеги по команді звинуватили в тому, що на Олімпіаді в Ріо не вдалося вибороти медалі.

Про це повідомляє Вісник і К.

Дівчата-байдарочниці зі збірної України Світлана Ахадова, Інна Гріщун та Анастасія Тодорова розповіли, як в олімпійський рік звільнили тренера їхньої четвірки Олексія Семикіна, а замість загрібної Марії Кічасової, з якою вони виступали успішно, поставили загрібну Марію Повх, котра з ними взагалі не тренувалася.

Розповідь спортсменок оприлюднив журналіст Олександр Гливінський.

Дівчат відправили на передолімпійський збір до Португалії без тренера і залишили їх тренуватися на їхній власний розсуд. Насправді, вони тренувалися, перебуваючи на телефонному зв’язку зі своїм тренером. При цьому загрібна, призначена міністерством, проводила тренування окремо. Всі спроби дівчат пояснити у Міністерстві спорту, що саме з їхньої загрібною вони показують вищі результати і що саме з нею вони відчувають себе командою, наштовхувалися на слова: «Хто ви такі? Збірну формує міністерство, будете багато говорити, не поїдете на Олімпіаду!»

Дівчатам погрожували, що «припишуть» їм допінг, якщо не вгамуються.

В результаті тренер і загрібна Кічасова так і залишилися в Україні, не поїхавши на Олімпіаду. А загрібну Марію Повх поставили у склад лише заради того, щоби вона стала учасницею Ігор. А результат – два четвертих місця – у четвірці на 500 метрів (Ахадова, Гріщун, Тодорова, Повх) та двійці на 500 метрів (Гріщун, Тодорова).