У центрі Луцька гуляє міжнародне «Поліське літо з фольклором»

У Луцьку на Театральному майдані у рамках фестивалю “Поліське літо з фольклором” колективи із різних країн презентували лучанам свої пісні, танці та традиції.

Гуляння тривали 23 серпня.

Першими для лучан виступили представники далекого Кіпру, які станцювали оригінальний танець. Далі свій традиційний танець демонстрували гості із невеличкого містечка в Тайвані. До слова, колектив існує із 2009 року, і відтоді побував у багатьох країнах Європи, гастролюючи фестивалями. Танцівники мають на меті розвивати традиційні фольклорні мотиви Тайваню.

Далі на сцену вийшли запальні грузини, які одразу ж захопили увагу лучан своїми швидкими та гарячими мотивами. Чоловіча частина колективу зіграла надзвичайне соло на барабанах, після чого до них приєдналися дівчата. Разом гості із сонячної Грузії станцювали чудовий танець.

Після насиченої танцювальної програми настав час для музичних композицій. Надзвичайне соло на акордеоні виконав представник Білорусі Михайло Синяк. Чоловік, який у 2012 році став лауреатом міжнародної премії “Філантроп”, зірвав шалені оплески та вигуки “браво!”.

Наступними на сцену вийшли представники запорізького колективу “Весняночка”. Хлопці та дівчата подарували глядачам декілька танців та жартівливе театралізоване дійство про батькову шапку.

Далі гості з Волновахи, яка є містом-побратимом Луцька, представили на огляд глядачам традиційне українське весілля, яке справляють переселенці з Чернігівщини та Слобожанщини на Донеччині. Колектив досліджує факти щодо переселенців рідного краю, займається відродженням традицій та бере участь у підготовці фольклорних збірок.

Подивитися на дійство зібралося декілька десятків лучан, а деякі діти споглядали, повідкривавши роти. Кожен колектив проводжали зі сцени гучними оплесками.