Луцьк: відкрили дошку Герою Василю Зелінському

У Луцьку на вулиці Січовій відкрили меморіальну дошку загиблому в українсько-російській війні розвіднику 51-ої бригади Василю Зелінському.

Відкриття відбулося 23 серпня.

Дошку встановили на будику, де раніше див загиблий воїн. На відкриття зібралися бойові побратими, рідні та сусіди і небайдужі лучани. Пам’ятну дошку, присвячену загиблому Герою, освятив священослужитель.

Командир відділення,у якому служив Зелінський, Борис Дубасов пригадав, що знав загиблого як дуже добру людину.

“Він був дуже хорошою людиною, доброю, на нього можна було покластися. Кажуть, Бог забирає найкращих – це про нього. Він  мав золоті руки і добре серце”, – сказав Дубасов.

Ініціатором встановлення дошки став депутат Луцькради Костянтин Петрочук, який був сусідом загиблого.

“Ми відкриваємо її тут, щоб кожного разу дітки, які йдуть в садочок та школу, їхні батьки, могли вшанувати його пам’ять. Щоб батьки розповідали дітям, що відбувалися такі події, що  Василь віддав за волю, за чисте небо над їх головами найцінніше з того, що у нього було – життя”, – сказав Петрочук.Він подякував матері за сина та зазначив, що п’амять про її сина життиме у серцях його знайомих.

Голова Луцької РДА Ігор Ярмольський нагадав, що пам’ять немає меж, тому треба не забувати про родину Героя. Він додав, що рішенням сесії Луцької райради Зелінському посмертно присвоєно звання почесного громадянина Луцького району.

Василь Зелінський народився у селі Романів Луцького району. Його призвали до  51-шої окремої механізованої бригади, де чоловік служив розвідником. Загинунув військовослужбовець 29 серпня 2014 року поблизу села Чумаки Старобешивського району Донецької області під час виходу із Іловайського котла через так званий “зелений коридор.

Тіло знайшли 14 вересня 2014 року бііля урочища Червона поляна волонтерами пошукової місії “Евакуація 200. Чорний тюльпан”. Тіло доправили до Запоріжжя, чоловіка ідентифікували за аналізом ДНК. Поховали Зелінського у селі Липини Луцького району.

У загиблого залишилися дружина та двоє дітей.