У Луцьку пропонують «розформувати» управління архітектури

У Луцьку хочуть ліквідувати управління містобудування та архітектури, створивши натомість департамент містобудування та архітектури, до складу якого ввійде відділ збереження культурної спадщини.

Про це йшлося під час засідання бюджетної комісії 22 серпня.

Відділ збереження культурної спадщини планують включити у структуру колишнього управління містобудування та архітектури. Тож, відтепер очільник структурного підрозділу стане ключовою фігурою і відповідатиме за розвиток міста, тому варто підвищити його статус. Зросте й заробітна плата нового керівника.

Голова бюджетної комісії Павло Данильчук поцікавився, чи звільнять чинних керівників архітектури та відділу культурної спадщини. Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що «будуть пробувати змінити керівництво».

«Ми теж шукатимемо нових людей, щоб трохи оживити відділ», ‒ зазначив Яковлев щодо начальника управління архітектури. За його словами, розглядають кандидатури не лише архітекторів, а й добрих адміністраторів, які б змогли навести лад у структурі.

«Це проект звільнення головного архітектора», ‒ зазначив депутат Борис Смаль. Він вважає, що на посаду керівника доцільно шукати саме архітектора, бо окрім адміністрування треба й спеціальні знання. Проте Яковлев зазначив, що вже вів переговори із багатьма архітекторами, тож їх кандидатура не варто виключати. «В активному пошуку», ‒ зазначив Яковлев щодо пошуку нового керівника.

Щодо очільника відділу збереження спадщини, заступник мера не зміг відповісти так ствердно. Штатну чисельність працівників збільшувати не планують. Натомість збільшать штат працівників муніципальної поліції на 18 осіб, та на 8 осіб ‒ Центру надання адміністративних послуг.

Пропозицію депутати не підтримали, проте питання розглянуть під час засідання сесії міськради.