У Луцьку хочуть новий формат громадських слухань

У Луцьку обговорили проект нового формату громадських слухань.

Зустріч громадських активістів та представників влади відбулась у понеділок, 22 серпня.

Модератором заходу стала регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» Орися Харитонюк. Вона зазначила, що громадські слухання можуть стати ефективним джерелом влади в місті. Однак, на думку активістки, кількість голосів, необхідних для скликання слухань в Луцьку є завищеною.

Секретар Луцькради Юлія Вусенко не погодилась з активісткою і зазначила, що 500 людей – це лише 0,02 % від загальної чисельності містян.

У проекті нового формату слухань, ініційованому активістами, їх хочуть розділити на декілька рівнів: загальноміські (для організації потрібно зібрати 200 голосів), міжрайонні (100 голосів), районні (75 голосів) та локальні (50 голосів). Харитонюк зазначила, що в Україні така тенденція є зовсім різною. Зокрема, для організації громадських слухань у Черкасах потрібно близько 200 голосів, а у Львові цей показник не регулюється.

Громадський активіст Михайло Шелеп зауважив, що громадські обговорення і слухання – це зовсім різні речі. Для того, щоб організувати останні, потрібно долучити до справи чиновників та депутатів. За його словами, саме громадські слухання, а не обговорення у Луцьку проводили лише двічі або тричі.

Активіст висловив свої зауваги до проекту. Зокрема, він запропонував деталізувати поняття «територіальна громада», і додати туди людей, які тимчасово проживають у Луцьку. Михайло Шелеп переконаний, що 14 днів для збору підписів – мало. Він пропонує збільшити термін хоча б до 30 днів.

«Виходить, якщо за 14 днів не встигли – вся ініціатива «накрилась», – резюмував активіст.  Окрім того, він закликав представників влади взяти усі видатки «на себе». За його словами, влада повинна забезпечувати права громадян, надавати приміщення та кошти для організації слухань.