Луцьк: у бюджеті шукатимуть 200 тисяч для податківців

У Луцьку на створення електронної черги та встановлення електронного табло в Центрі обслуговування платників Луцької ОДПІ ГУ ДФС податківці просять виділити 200 тисяч гривень із міського бюджету.

Про це 22 серпня під час засідання постійної комісії міськради з питань соціально-економічного планування, бюджету та фінансів повідомила голова Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Світлана Сава.

Відтак, за словами Сави, із держбюджету цьогоріч передбачено фінансування, яке покриває лише 25% необхідних коштів. У разі ж якщо платежі, які адмініструє фіскальна служба, перевиконують план на понад 5%, то структура має право звертатися до органів місцевого самоврядування.

Оскільки бюджетного кошторису не вистачає на поточні потреби, представник ОДПІ звернулася для виділення коштів для центру обслуговування платників податків, який обслуговує лучан. «Техніка на сьогодні не дає можливості, плюс просимо виділити кошти на електронне табло та електронну чергу», ‒ сказала Сава.

За її словами, навантаження на техніку і так велике, а згодом ще збільшиться через необхідність виділення довідок та субсидій. «Як ми маємо друкувати ці довідки на тих принтерах, які ми маємо?», ‒ каже начальник податківців.

Тож, аби встановити електронне табло та створити електронну чергу, треба 70 та 130 тисяч гривень відповідно. Необхідні також орг- та комп’ютерна техніка.

Водночас голова комісії Павло Данильчук висловив побоювання, що до бюджету міста скоро почнуть звертатися усі структури. І хоч фіскальна служба приносить бюджету значні кошти, піклуватися про неї має відповідне міністерство.

Нагадаємо, під час попередньої сесії депутати Луцькради виділили 90 тисяч гривень на оргтехніку для казначейства. «Ми не просимо для державної податкової служби, лише для центру обслуговування», ‒ підкреслила Сава. Тож, у програму не входить сума на поновлення техніки, скажімо, для ДФІ, а лише для центру обслуговування.

Деякі депутати звернули увагу, що виділення цих коштів потягне «урізання» коштів на оргтехніку, скажімо, для дитячих садочків. Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що наступного року варто буде розглянути можливість передбачення у бюджеті коштів на підтримку державних структур, аби передбачити таку статтю, а не шукати гроші згодом.

Вітак, питання про внесення змін та виділення у 2016 році 200 тисяч із бюджету на табло та чергу та виділення ще 800 тисяч наступного року розглянуть під час наступної сесії Луцькради. Серед пропозицій – “стару” технікуз ОДП має передати бюджетним установам міста після закупівлі нової.