Луцьк: Суд виправдав скандального екс-поліцейського

Апеляційний суд Волинської області визнав невинним екс-поліцейського Олександра Волошина.

Його звинувачували за ст. 173 та 185 КУпАПУ (дрібне хуліганство та непокора поліції). У ніч з 15 на 16 квітня він став учасником бійки біля пивного клубу “Оболонь”. За слова очевидців, під час затримання правоохоронцями він нецензурно висловлювався та чинив опір. Луцький міськрайонний суд визнав його винним.

Однак Апеляційний суд цю постанову скасував. Цікаво, що в постанові прізвище судді вказали лише раз. Зверху документ вказано, що суддя Галина Силка. В решті документу фігурує “ОСОБА 1”.

“З матеріалів адміністративної справи, в якій складено протоколи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_2, вбачається, що суддя вищевказаних вимог закону належним чином не дотримався. Під час підготовки цієї адміністративної справи до розгляду, не звернув уваги, що протоколи не відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, а саме у них відсутня обєктивна сторона правопорушень, вмінених ОСОБА_2, що є підставою для повернення цих матеріаліворгану внутрішніх справ для належного оформлення”, – йдеться в постанові.

“Відсутня також обєктивна сторона правопорушення і в протоколі, який складений на ОСОБА_2 за ст. 185 КУпАП (а.с. 3). В цьому протоколі не відображено, які саме законні вимоги були висунуті працівниками міліції до ОСОБА_2 і в чому ці вимоги полягають. Тобто, у протоколах не сформульований склад адміністративних правопорушень за якими складені протоколи на ОСОБА_2, що позбавило останнього права на захист”, – вказано в постанові.

Зауважимо, що 25 липня на сайті Вищої ради юстиції з’явилося повідомлення, що у відставку подали ще двоє суддів з Апеляційного: Галина Силка і Микола Польовий.