Із початку року в пожежах загинуло 20 волинян

В області зафіксували летальні випадки та травми внаслідок пожеж, зумовлених спалюванням стерні та сухої рослинності.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови Волинської облдержадміністрації 22 серпня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Як повідомив перший заступник начальника УДСНС України у Волинській області Ростислав Демчук, від початку року на території області виникла 751 пожежа, у якій загинули 20 осіб і 9 травмувалися. Вогонь знищив 425 будівель та споруд.

В природних екосистемах цьогоріч зареєстрували 113 пожеж, вогнем було охоплено 145 гектарів землі. Так, зафіксували 84 випадки спалювання сухої рослинності та стерні, окрім цього, 5 пожеж виникло в лісах.

До прикладу, 30 липня в районі сіл Мар’янівка та Цегів Горохівського району внаслідок спалювання стерні власник земельної ділянки загинув на місці пожежі від отриманих опіків. 8 серпня внаслідок пожежі, яку зумовило спалювання післяжнивних залишків, громадянка отримала опіки та була госпіталізована у важкому стані. За такими випадками складали акти і направили їх в структурні підрозділи Національної поліції. На місці спалювання сухої рослинності виявили 17 громадян, які здійснювали підпалювання.

Своєю чергою, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик закликав зробити запит в Нацполіцію та наголосив, що не може йтися про таємницю слідства, якщо порушники затримані на місці злочину. З його слів, за підпалювання стерні «руки потрібно відрубувати», тож посадовець закликав «припинити гратися в псевдодемократію», і озвучити прізвища усіх причетних до пожеж торфовищ, хлібів та лісів. Прокуратуру та поліцію він просив пришвидшити розслідування справ та передати їх в суд.