День міста у Луцьку по-князівськи

У межах відзначення Дня міста в Луцьку стартував фестиваль середньовічного духу “Князівський бенкет”.

Офіційне відкриття відбулося у суботу, 20 серпня.

Святкова хода учасників фестивалю розпочалася із Братського мосту. Далі середньовічні персонажі слідували до Замкової площі. Там на них чекав “князь Вітовт” із своєю свитою.

“Лицарі”, “селяни”, “священнослужителі” та інші персонажі із прапорами на конях вітали усіх лучан, які зібралися на відкриття фестивалю.

Зі сцени “князь Вітовт” привітав із Днем міста та розповів історію заснування. Також усі охочі слухали древні легенди про князів та замок.

Чарівні панянки у костюмам припрошували усіх до смачних наїдків та напоїв, які розносили на тацях. Усі охочі мали змогу ласувати медовухою, цукерками та бубликами.

Опісля розпочався лицарський турнір. Спочатку хлопці показували вправність володіння зброєю “один на один”. Боротьба стала запеклою, і уже усі рицарі в обладунках “билися” між собою.

Грандіозне “побоїще” захопило усіх глядачів — вони вболівати та підтримували своїх обранців.

Більшість лицарів “загинули” на турнірі, але “князь Вітовт” запропонував чарівним лучанкам “розбудити” рицарів поцілунками.

На Замковій площі розташувалися і намети із наїдками — тут і кухні інших країн, українська медовуха та випічка. Біля стін Луцької тюрми розташувалися із своїми виробами майстри різного жанру — тут і ляльки-мотанки, жіночі прикраси, посуд та м’які іграшки.

Охочі мали змогу сфотографуватися на конях та із персонажами, які їм прийшлися до вподоби.