У Луцьку – катастрофа з відкритістю комунальних підприємств

За результатами дослідження відкритості комунальних підприємств Луцька жодне не набрало й половини з 40 максимальних балів.

У п’ятницю, 19 серпня, в антикафе «Innerspace» відбулася презентація Рейтингу публічності підприємств.

В заході взяли участь журналісти, громадські активісти та заступник міського голови Юрій Моклиця.

Громадська активістка Марія Доманська, яка проводила моніторинг, розповіла, що був перелік питань, котрі з’ясовували в процесі моніторингу, а саме – чи оприлюднений статут комунального підприємства; адреса і контакти; чи проводився конкурс на заміщення посада керівника цієї установи; інформація про керівництво комунального підприємства – біографічні дані; штатний розпис комунального підприємства; контракт з директором;  чи існує в підприємстві наглядова рада; чи проводився аудит на підприємстві;  чи оприлюднені результати аудиту; чи оприлюдненні договори підрядів і субпідрядів цих підприємств та інші не менш важливі питання.

Для отримання відповіді на ці питання подали 10 запитів на інформацію до Луцької міської ради, оскільки саме вона є засновником комунальних підприємств, установ та закладів.

«В результаті маємо доволі невтішні результати, на мою думку, тому що, загалом за заданими критеріями максимальний бал, який можна було набрати підприємством це 40 балів. Жодне підприємство стільки балів не набрало. Жодне не набрало 20, тобто половини балів», – розповіла громадська активістка Марія Доманська.

Згідно дослідженню, найбільш публічними комунальними підприємствами виявились «Луцькводоканал», котрий набрав 19 балів, «Луцьктепло» набрало 17 балів, «Луцька клінічна міська стоматологічна поліклініка» також 17 балів.

Найменш публічні підприємства – це комунальні підприємства «Спорт для всіх» «Луцька міська клінічна лікарня» та «Палац Культури».

Декларації про доходи, контракти з директорами і фінансові звіти – саме ці документи отримали учасники моніторингу від Луцької міської ради. Щодо інших запитів, то міська рада пересилала їх безпосередньо на комунальні заклади.

«Жодної відповіді не отримали від закладів охорони здоров’я,  луцького міського трудового архіву, комунального закладу «Спорт для всіх» та від «Палацу Культури», – повідомила Доманська.

З 30 комунальних установ та підприємств лише 13 мають свої веб-сайти. Проте вони не є в хорошому стані і за індикаторами, за якими досліджувались сайти, багато інформації нема.

Щодо публічного конкурсу на заміщення вакантних посад – це позитивна перевага Луцька серед інших міст, оскільки 3 лютого виконавчий комітет затвердив Порядок призначення директорів комунальних підприємств і установ. Тепер директорів визначають після відкритого конкурсу.

Юрій Моклиця на захист одного з найменш публічного підприємства «Спорт для всіх» повідомив, що воно існує не так давно, і багато з документів ще не готувалися.

Марія Доманська повідомила, що всі результати, котрі були отримані будуть передані міському голові Миколі Романюку разом зі зверненням, у якому запропонують проект рішення про порядок публічності Комунальних підприємств, закладів та установ.