На Волині атошники скаржаться на владу, яка не допомагає

Представники Рожищенського районного обʼєднання учасників АТО обурюються, що влада не тільки не допомагає обʼєднанню, а навпаки стає перепоною для його нормального функціонування.

Про це пише Район.Рожище.

«Ще з минулого року подібні обʼєднання учасників АТО почали створюватися за ініціативи Президента. В нашому місті чиновники з адміністрації також зібрали збори та запросили учасників АТО, щоб розказати про переваги та перспективи у випадку створення районного обʼєднання. Під час зборів, тоді ще заступник голови РДА Антоніна Клімчук, від імені адміністрації обіцяла всіляко сприяти в оформленні документів, закупівлі оргтехніки, меблів і оренді приміщення під офіс. Закликав до створення цієї громадської організації і обласний депутат Віктор Прокопчук», – розповідає активістка Аліна Кривовʼязюк.

Проте, за словами секретаря, обіцянки залишилися обіцянками, а кошти за виготовлення документів їй разом із головою Рожищенського районного обʼєднання учасників АТО Русланом Мигдалюком, довелося діставати із власних кишень. Але це, як то кажуть, другорядне.

Одне слово, 24 червня 2015 року, обʼєднання набрало статусу офіційного. А в лютому 2016 року на сесії районної ради було затверджено «Програму допомоги демобілізованим учасникам АТО і членам їх сімей». На цю Програму передбачили 60 тисяч гривень.

 

У травні, за словами Аліни Кривов’язюк, порадившись із членами організації було вирішено внести зміни в порядок використання коштів. Оскільки головним розпорядником коштів є Рожищенське управління праці та соціального захисту населення РДА, то й зміни обговорили та прописали у відповідних документах з допомогою юриста Наталії Бенещук.

«В початковому варіанті кошти передбачалися для встановлення памʼятних знаків і дошок, ремонту офісної техніки. А як можна встановити та ремонтувати те, чого немає і не передбачено коштів на його придбання? Тому ми й замінили на «виготовлення» та «придбання». А також внесли «пункт» про закупівлю від імені організації, нагрудних знаків, нагород, почесних грамот, подяк людям, які брали участь у зборі і транспортуванні матеріальної допомоги для військових в зону АТО», – розповідає Аліна Кривовʼязюк.

З обласного відділу юстиції, вже з внесеними поправками, документи направили в районну державну адміністрацію. Але голова Рожищенської РДА категорично відмовляється їх підписувати. Принаймні, так стверджую секретар об’єднання.

«Інна Михайлівна мотивує свою відмову тим, що з нею зміни ніхто не узгоджував і на громадські організації РДА кошти на оргтехніку не виділяла. Хоча, коли ми створили обʼєднання і прийшли до чиновниці на прийом, вона зауважила, що не компетентна в наших питаннях і цим мали б займатися її заступники – тоді ще Антоніна Клімчук, згодом Ігор Шкільний, а нині Інна Сергійчук. Питання про оргтехніку, а саме зміни до порядку використання, ми неодноразово піднімали в кабінеті пані Сергійчук. Вона обіцяла всіляко сприяти та тримати на контролі цей процес, але згодом, навіть трубки не брала. Тому в липні я знову вирішила навідатися до голови РДА з цього питання. Вона запросила на обговорення цієї теми свого заступника Інну Сергійчук та керівника управління праці та соціального захисту населення РДА Ярослава Фандича, аби спільно обговорити проблеми. Проте, як виявилося згодом, Інна Михайлівна відмовляється підписувати зміни в порядку використання коштів», – розповідає секретар.

«Навіть більше, Інна Михайлівна, звинуватила нас в тому, що ми не використовуємо кошти, які нам виділили на проведення заходів. По перше, заходи ми приурочуємо до тих дат, які стосуються бійців АТО. Усі заходи намагаємося зробити власними силами. А використовувати на це державні кошти, на нашу думку, нераціонально. Нас дивує позиція голови РДА, коли нас просять повернути кошти за придбані адміністрацією в 2015 році новорічні подарунки для дітей мобілізованих учасників АТО. Так, як нам кошти виділили в 2016 році і для демобілізованих учасників АТО, то згідно з нашим положенням цього зробити не можемо.

Наступна пропозиція була про виплату 2 тисяч гривень сім’ям контрактників. Ці кошти передбачені родинам контрактників, які уклали договір в 2016 році. Оскільки ці люди не є демобілізованими учасниками АТО, ми знову ж сказали «ні». Але цікаво те, що і голова і її заступники знають нашу програму і правила використання цих коштів, але пропонують нам використати їх по-іншому», – зауважує Аліна Кривовʼязюк.

«Від адміністрації, а саме, від першого заступника голови РДА Ігоря Шкільного, до нас надходила пропозиція зробити офіс в приміщенні друкарні. Але тоді це питання було не на часі. Та й запропоноване приміщення теж викликало ряд запитань. Адже там ні ремонту, а головне опалення, не було. Ось нещодавно, ми уклали договір про оренду приміщення в «Теплоцентрі». Орендна плата становить 50 гривень за квадратний метр, в ціну входять вже всі комунальні послуги.

Ми розрахуємо на те, що РДА виконає свої обіцянки і нам можна буде використати кошти закладені в програмі на оплату оренди. Але з попереднього досвіду в це мало віриться. Ми вже не знаємо, як маємо далі існувати», – завершує розмову секретар Рожищенського районного обʼєднання учасників АТО Аліна Кривовʼязюк.

«Чи на таке ставлення заслуговують ті, хто боронив цілісність держави?», – ставить питання Аліна Кривовʼязюк.