Через трагедію на Миколаївщині «полетіли» голови

З органів Національної поліції України звільнили інспектора з дорожнього нагляду сектору превентивної діяльності Врадіївського відділу поліції, недбалість якого була серед причин аварії на трасі Київ-Одеса.

Нагадаємо, 13 серпня близько 02:30 до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі “Київ-Одеса” біля с. Мазурове Кривоозерського району сталася автоаварія, в якій загинули 8 волинян.

Як йдеться у повідомленні поліції Миколаївщини, під час розслідування кримінального провадження за фактом ДТП встановили, що співробітники Кривоозерського відділення та Врадіївського відділу поліції безвідповідально поставилися до виконання службових обов’язків.

Слідчі управління ГУНП в Миколаївській області розпочалио кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.367 КК України «Службова недбалість», що карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

За вчинення дисциплінарного проступку, який виразився у порушенні ст.7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України у частині неналежного дотримання норм професійної та службової етики, особистій безвідповідальності та недисциплінованості; за нехтування основними обов’язками поліцейського, передбаченими ст.18 Закону України «Про Національну поліцію»; за не виконання п.3.1.11. розділу ІІІ «Інструкції з організації реагування органів внутрішніх справ на повідомлення громадян про кримінальні правопорушення, інші правопорушення, надзвичайні ситуації та інші події», затвердженої наказом МВС України від 22 жовтня 2012 року №940 та п.2. ст.36 Закону України «Про Національну поліцію» у частині невиконання обмеження при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю та здоров’ю людей, руху автотранспорту на окремих ділянках вулиць та автомобільних доріг шляхом огородження місця ДТП відповідними дорожніми знаками та позначками; за ігнорування вимог ст.1 Закону України «Про Національну поліцію» щодо виконання основної функції Національної поліції – підтримання публічної безпеки і порядку; за порушення Присяги працівника поліції у частині дотримання вимог Конституції України щодо обов’язку держави захищати життя людини, звільнено з органів Національної поліції України інспектора з дорожнього нагляду сектору превентивної діяльності та поліцейського Врадіївського відділу поліції.

На аналогічних підставах та за невиконання вимог п. 4.6. Інструкції, що виразилося у проявленні бездіяльності при прийнятті управлінських рішень та відсутності належної реакції на повідомлення про загрозу життю та здоров’ю громадян, звільнено з органів Національної поліції України виконуючого обов’язки начальника Кривоозерського відділення поліції Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області.

Оголошено сувору догану в.о. начальника відділу нагляду за станом доріг та автомобільно-технічної інспекції УПД ГУНП в Миколаївській області та підлягає дисциплінарній відповідальності заступник начальника Головного управління – керівник патрульної поліції ГУНП в Миколаївській області.