Суд відпустив ґвалтівника назад у село – люди сплять зі зброєю

Після спроби зґвалтування Рожищенський суд призначив раніше судимому чоловіку домашній арешт.

Про це інформує Вісник.

Мешканці сіл Городині та Романів Рожищенського району скаржаться на небезпечного односельця Михайла Романюка, який вже чотири рази сидів у в’язниці за крадіжку, грабіж, зґвалтування і вбивство.

Так, нещодавно 37-річний мешканець села Городинь намагався зґвалтувати 22-річну Тетяну Корніяшик, коли та ввечері пасла коня неподалік господарського двора. Він підкрався з лісу, до якого дівчина сиділа спиною, та намагався затягнути Тетяну в зарослі. Постраждала активно оборонялася. Зловмисник погрожував дівчині ножем та потягнув Тетяну в ліс. Однак в цей час неподалік проїжджали двоє чоловіків, які відреагували на підозрілі звуки, злякавши насильника. Того ж дня рецидивіста затримали патрульні між селами Кроватка та Березолуки Рожищенського району.

За словами селян, у лісі чоловік облаштував схрон.

«У суботу в нас у селі відбувся слідчий експеримент. Тетянка ще тоді запитала мене: «Дядь Віть, а його посадять?» У мене тоді все аж стиснулось. Як міг заспокоїв, переконав, що з таким кримінальним минулим інакше бути не може», – розповів городинівський сільський голова Віктор Петрук.

Попри клопотання слідчого Рожищенського відділу поліції Ірини Гарасим про тримання нападника під вартою на час слідства суддя Рожищенського районного суду Сергій Панасюк призначив йому домашній арешт на два місяці.

Селяни бояться за своє життя. Мовляв, Михайло Романюк заявив, що сільський голова буде наступним.

Тітка постраждалої волинянки Мирослава Приходько переживає, чи не прийде нападник знову до своєї жертви, адже вона наважилася написати на нього заяву в поліцію.

«У хаті з Тетянкою самі жінки живуть – бабця і мама. Хто їх захистить? Вони з п’ятниці ще жодної ночі практично не спали», – обурюється вона.

Окрім того, раніше небезпечний односелець приходив у місцевий магазин та душив продавщицю, домагаючись її. Однак жінка відмовилася писати заяву, відтак його дії кваліфікували як дрібне хуліганство, призначивши йому 60 годин громадських робіт. Контроль за виконанням покарання поклали на сільського голову. Та, рецидивіст запропонував очільнику сільради «поділити» село на зони впливу. За словами селян, щоб довести свій «авторитет», він «заборонив» роботу сільського клубу на 40 діб, перерізавши електропроводку.

15 серпня відбулися сходи селян, на яких обурені місцеві мешканці вирішували як захиститися від неадекватного чоловіка.

Активісти підготувати звернення на ім’я голови Рожищенської райадміністрації Інни Гайворонської, прокурорів району й області з вимогою посприяти взяттю під варту небезпечного односельця.