Комфортне житло: мінімум 20 «квадратів» на людину

На одну людину для комфортного проживання повинно припадати щонайменше 20 квадратних метрів житла.

Про це розповів висловив експерт з питань нерухомості Анатолій Топал, – пише УНН.

“Найкомфортніше на сьогодні мабуть це площа, якщо на людину іде мінімум 20 метрів і плюс до того ще 10 метрів на сім’ю. Тобто якщо сім’я із трьох людей — це 70 метрів є комфортний мінімум”, — вважає експерт.

Водночас, експерт вважає, що в сьогоднішніх умовах, коли українська родина не може швидко назбирати кошти на велику квартиру, житло невеликого метражу стає реальним виходом та дозволяє вирішити житлові проблеми якнайшвидше.

“Бо хоч маленьке, але своє для старту — це добре. Для чого будувались такі будинки колись — щоб молода сім’я могла хоча б свій куток мати, щоб з нього стартувати. Тому повинні бути і такі проекти, де є 22-24 метри, на двох, але це буде своя квартира. Це якщо брати соціальний аспект. Якщо казати про комфорт — то це є європейські норми 20 метрів на людину і плюс якісь певні метри на сім’ю. Але з чогось треба стартувати”, — вважає експерт.

Нагадаємо, за оцінками експертів малогабаритне житло справді користується найбільшим попитом, однак, як вважають фахівці, не слід переступати межу комфорту.

За словами директора департаменту реалізації нерухомості “Київміськбуду” Олени Басанько, найкомфортніший метраж для невеликої квартири — 35 кв.м для 1-кімнатної, 50 кв.м для “двушки”, 70 кв.м — для квартири на три кімнати. Крім того, житло невеликого метражу, як правило є лише тимчасовим вирішенням житлового питання і підходить у якості першого житла для молодої сім’ї. Однак попит на нього є і забудовник враховує це, зводячи будинки де є, наприклад, квартири-студії площею 26-30 метрів квадратних, що дає можливість інвестору зекономити та отримати невелике, комфортне для проживання житло.