На Волині виявили останки польських легіонерів

Волинські археологи виявили захоронення 21 польського легіонера, які брали участь у першій світовій війні.

Про це повідомляє у прес-центрі ДП «Волинські старожитності»

Поблизу села Кукли на Волині у 1915 році тривали запеклі бої між російською та австрійською армією. Поляки, як і українці, були у складі обох армій і відчули всі труднощі братовбивчої війни. У боях загинуло до 50 польських легіонерів у складі австрійської армії, які тут же були поховані.

За архівними даними, у 1930-х роках частина з них була ексгумована і перепохована на батьківщині, а 21 легіонер (імена їх відомі) залишилися у землі волинського села. З часом навколо могили легіонерів виросло місцеве кладовище. В радянський час поховання поляків було свідомо забуте. Ніяких хрестів, насипів не залишилося. Більше 10 років пошуком могили земляків  займався Ярослав Гурецький. Лише цього року польські дослідники спільно з українськими пошуковцями виявили місце поховання столітньої давнини.

Останки солдатів виявили під час роботи спільної археологічної експедиції. Під час дослідження знайшли 3 братські могили з похованими 21 легіонерами. Біля похованих виявлено відповідні часу артефакти: залишки мундира, військового взуття, ґудзики від мундирів, патрони від Манліхера. Оскільки братські могили розташовані на діючому кладовищі, ексгумація останків не проводилась. По завершенню робіт могили були засипані, територія прибрана. З часом на цьому місці постане пам’ятник загиблим.