Ми не хочемо бути тягарем, ‒ переселенці на Волині

Громадська організація «Переселенці Криму та Донбасу» відзначає другу річницю діяльності.

З цього приводу 17 серпня відбулася прес-конференція, ‒ пише Волинський інформаційний портал.

Голова організації переселенців Олена Черенкова озвучила результати роботи та розповіла про досягнення переселенців в інтеграції у волинську громаду.

За словами Олени Черенкової, нині ГО «Переселенці Криму та Донбасу» налічує приблизно 240 членів. Натомість присутні під час прес-конференції поцікавилися, чому з декількох тисяч переселенців, що є на Волині, така невелика частина з них увійшла до організації.

«Хтось не знає, що ми є, хоча ми всюди про себе даємо знати, хтось приходить і питає: «А когда будут макароны?», хтось боїться, що повернеться туди, а там казатимуть, що в якісь бандерівській організації брав участь», – відповіла Черенкова.

До того ж очільниця організації розповіла про проекти, які переселенцям вдалося втілити на Волині завдяки різноманітним грантам ‒ школи з вивчення іноземних мов, майстер-класи з хенд-мейду, навчання основам створення сайтів і школа для волонтерів тощо.

«Ми не хочемо бути паразитами на шиї місцевої громади, ми і самі хочемо щось робити для того, аби бути не тягарем, а потужним ресурсом», – висловилася Олена Черенкова.

Радник Мінсоцполітики з питань внутрішньо переміщених осіб у Волинській області Інна Нечипорук розповіла, що на цей час на Волині вже понад чотири тисячі осіб переселенців і щодня приїжджають ще. «Ви робите найбільш важливу річ – допомагаєте самі собі. Ви показуєте своїм прикладом, як можна починати все з нуля», – додала вона.

На завершення ж зустрічі Олена Черенкова звернулася до місцевої влади та всіх небайдужих людей із проханням допомогти переселенці Людмилі Важинській у складній ситуації, в якій опинилася жінка. У неї троє онуків, які залишилися сиротами, бо донька померла під час пологів.

Найменша ж онучка хвора на ДЦП, тому постійно перебуває на руках у бабусі. До того ж, завершується термін оренди квартири, адже власники планують продати житло. Тож жінка – у відчаї. Депутат Луцькради Юлія Вусенко пообіцяла взяти ситуацію під особистий контроль і знайти шляхи її вирішення.