Волинь: почали облаштовувати витік річки Прип’ять

У селищі Головне на Любомльського району працівники Шацького міжрайонного управління водного господарства почали облаштовувати витік річки Прип’ять.

Про це інформує Кордон.

Ще два тижні тому на цьому місці стояло обросле верболозом та бур’янами замулене джерело.

За словами начальника Волинського обласного управління водних ресурсів Ростислава Кравчука, водники довго шукали витоки Прип’яті.

«Розглядали різні версії про її початок у Шацькому або Любомльському районах. Потім нас зацікавила легенда, в якій йдеться, що початкова назва річки була «Трип’ять», тобто три по п’ять джерел. Вивчаючи старі карти, звернули увагу на місце, де зараз знаходиться гідрологічна пам’ятка природи «Попова криниця» поблизу селища Головно на Любомльщині. Поруч є урочище Прип’ять. Там і справді багато джерел з чистою водою. Є вони і в самому селищі, хоча чимало їх зараз занедбані. Тому ми дійшли висновку, що основний виток Прип’яті – поблизу Головна. Тим паче, що за місцевими переказами, звідси пішла і сама назва селища» , – розповідає посадовець.

Кравчука наголосив, що наразі витік виглядає досить непривабливо – кругом зарослі верболозів, джерела позаносило мулом. Мовляв, тому в управлінні вирішили впорядкувати навколишню місцевість

«З цим питанням ми звернулись до обласної та районної рад. Наразі нам виділили 125 тисяч на благоустрій території. Нині роботи вже розпочалися. Їх проводить Шацьке міжрайонне управління водного господарства. На сьогодні водойму біля верхів’я розчистили від наносів та замулення, чагарнику і верболозу. Влаштували основний водовідвід з азбестоцементних труб, що слугуватиме і переїздом через дорогу. Тривають роботи по облаштуванню насипів, під’їзної дороги та навколишньої території», – каже очільник обласного управління водних ресурсів.

Як розповів держслужбовець, після окультурення витік Прип’яті можна буде включити до туристичних маршрутів, що пролягають на Світязь – від дороги Шацьк-Любомль до Головного – всього 7 кілометрів.