Розуміли, що домівка закрита для нас, поки там Росія, – переселенці

Переселенці з Ялти розповіли, як живуть у Турійському районі.

Про це інформує ВОДТРК.

На Волині живе понад 4,5 тисячі переселенців з Криму та сходу України. Переважна їх більшість мешкає у сільській місцевості.

Валерій Поліщук та Геннадій Чудновець переїхали з Ялти у село Дольськ у Турійському районі, де колись проживали їхні родичі. Чоловіки сиділи за ґратами російської ФСБ до вересня, після чого їм віддали паспорти і дали 12 годин на роздуми, щоб вирішити – залишатися в Криму або покинути межі півострова.

З собою вони взяли  найнеобхідніше – усе, що вмістилося у два автомобіля, а також пса Челсі.

За словами Валерія Поліщука, коли перетнули кордон, то стали на коліна і дивилася в сторону Криму. Мовляв, вони розуміли, що ніколи туди більше не повернуться.

«Розуміли, що ця домівка закрита для нас, поки там Росія», – запевнив чоловік.

За словами Поліщука, коли він з другом звернувся у «Волиньобленерго» за допомогою, щоб швидше підключили електроенергію, аби доремонтувати будинок, їх відправили назад у Крим.

№Ми не скоримося до кінця свого життя, що так наглючо, нахабно відтяли шмат землі, територію Крим, при цьому на весь світ заявляти, що це їх територія», – обурюється Геннадій Чудновець.

Облаштуватися на Волині переселенцям допомагали місцеві мешканці, представники, районної та сільської влади.

Чоловіки утримують велике господарство: перепілки, кролі, кури, павичі, а також вирощують квіти, що реалізують селянам. Окрім того, Геннадій Чудновець працює вчителем у місцевій школі.