Надія Савченко, нова стаття: суд над 22-ма бійцями триває

Військова прокуратура змінила кваліфікацію правопорушення, в якому звинувачуються бійці 51-ої бригади. Тепер це “злочин середньої тяжкості”.

Як раніше повідомлялося, уже майже півтора року бійців судять за нібито залишення місця розташування та перехід російського кордону. Чергове судове засідання відбулося у вівторок, 16 серпня.

Розпочалося засідання із зачитування обвинувального акту військовим прокурором Запорізького гарнізону Південного регіону В’ячеславом Зубковим. Цікаво, що “скорочений” обвинувальний акт зачитували майже годину.

Військова прокуратура змінила обвинувальний акт. Раніше стаття Кримінального Кодексу визначалася як “відмова від несення обов’язків військової служби у бойовій обстановці”. Тепер ж це “відмова від несення обов’язків військової служби.

Опісля сторони процесу визначили процедуру розгляду справи — спочатку досліджуватимуть докази сторони обвинувачення.

Практично 5 годин тривало судове засідання. Суд перейшов до розгляду доказів сторони обвинувачення. До слова, ніхто з бійців не визнає себе винним. Кажуть, що будуть боротися за справедливість та сміються із доказів військової прокуратури.

Під час засідання захист заявтив клопотання. Наприклад, народний адвокат Василь Нагорний просив суд про огляд місця вчинення правопорушення. За його словами, без встановлення місця події не може бути повного та об’єктивного розгляду справи.

Суд частково ухвалив клопотання адвоката. Адже “місце вчинення правопорушення”, а саме висота біля селища Хмельницький, Луганської області, знаходиться на окупованій території. Тому суд вирішив дослідити місце події за допомогою відео, яке долучили до справи.

Бійці вказували на багато неточностей, що були в письмових доказах військової прокуратури. Адвокати обвинувачених також вказували на розбіжності, що мітяться у документах.

Засідання відвідала народний депутат Надія Савченко, яку обвинувачений військовий Ігор Лавренюк запросив на засідання під час фестивалю “Бандерштат”. Савченко висловила думку, що накази, які зачитувалися на засіданні скоріше за все писалися “заднім” числом.
Також Савченко сказала, що буде слідкувати за розвитком справи по бійцях 51-ої бригади та запевнила, що хлопці можуть розраховувати на її підтримку.

Отож, суд призначив наступне засідання на 15 вересня, де будуть далі розглядати докази військової прокуратури в обвинуваченні бійців 51-ої бригади.