Керівника волинської «Батьківщини» хочуть вигнати з партії

Під час засідання бюро обласної організації ВО «Батьківщина» пропонували звернутися до керівництва партії з пропозицією виключити голову облосередку Олега Кіндера з партії.

Про це в блозі на сайті Волинської облради пише депутат Андрій Турак.

Публікуємо допис депутата в повному обсязі:

 

На  засіданні  бюро  обласної  партійної  організації  «ВО «Батьківщина»,  яке  відбулося  12 липня  депутати  обласної  ради, члени  фракції «ВО «Батьківщина»  в  обласній  раді  Ігор Лех, Андрій Турак, Андрій Бусько запитали  голову  обласної  партійної  організації ВО «Батьківщина» Олега Кіндера  чи  правда сказана  в  статті  Едуарда  Долинського – директора  Українського  єврейського  комітету – «Цирк  на  місці  кладовища». Стаття  вийшла  на  сторінці  Долинського  у Фейсбуці.

В  ній  ідеться,  що  Ковельський  міський голова Олег Кіндер своїм розпорядженням  дозволив  приватному  підприємству «Продюсерський  центр «Гастролі  в  Україні»  на період  з 19 серпня по 4  вересня цього року проведення вистав цирку-шапіто «Рів’єра».

«Рівно 74 роки  минуло від дня знищення. Відбулося це на  місці  єврейського  кладовища. Чоловіків,  жінок, дітей, людей  похилого  віку  вбили і  там же закопали. За  мінімальними  оцінками  в  той  день  було  знищено  дві  з  половиною  тисячі  людей,  за  максимальними – близько шести  тисяч», – розповів  Едуард  Долинський – директор Українського  єврейського  комітету.

Долинський  обурюється,  що історія продовжується і сьогодні, адже на місці, де знаходилось це кладовище і де закопані ці люди, дозволили  встановити пересувний цирк і  зоопарк. «Тим самим здійснили кричущий акт вандалізму і наруги над пам’яттю».

До  речі,  вже протягом п’яти років єврейська громада Волині намагається встановити на місці розстрілів меморіал, проте кожного раз їм  відмовляють.

«Виходить абсолютно дика ситуація, що в 21 столітті в Україні в  2016 році виходить цілковите середньовіччя», – каже  Едуард  Долинський.

«Ганьба Ковелю, його меру Кіндеру, члену партії «Батьківщина» і його  жителям!»  – написав він.

В відповіді  Кіндера було підтверджено його розпорядження на дозвіл проведення вистав цирку-шапіто, і що ніяких спростувань і вибачень він робити не буде,  мовляв, у Фейсбуці  пишуть різне. Його підтримала секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк – член бюро обласної ВО «Батьківщина» і що там ніякого кладовища немає, це  все  видумали  і  Олег Кіндер мене декілька разів запитував, чи я підносив патрони  коли розстрілювали євреїв.

На моє запитання, чому відмовляють єврейській громаді на місці розстрілу встановити меморіал,  відповіді  не  було.

Депутати обласної ради запропонували Кіндеру, як головуючому на бюро, включити в порядок денний і проголосувати за звернення до Юлії Тимошенко і дати оцінку ганебному вчинку Кіндера з пропозицією виключити  Кіндера з партії «ВО «Батьківщина».

Він відмовився це зробити і його оточення  Людмила Кирда, Валентина Касарда, Віра Федосюк і інші  його  підтримали. З 14 присутніх членів  бюро 10 чоловік не засудили цинічну поведінку Олега Кіндера.

Дивує, що дії Кіндера  не  засудив представник політради «ВО «Батьківщина» Віктор Олійник, який брав участь в засіданні бюро.

Голова фракції «ВО «Батьківщина» в обласній раді  Василь Столяр при зустрічі з Долинським  Едуардом від імені фракції вибачився перед єврейською громадою за цинізм і дурість міського голови, члена партії «ВО «Батьківщина»  Кіндера.